پرفروش‌های هفته سوم مارس «نیویورک‌تایمز»؛

«جنگ ستارگان» پس از سينما بازار كتاب را نيز فتح كرد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۵
, مترجم : سحر حسابی
 
 
مجله «نیویورک‌تایمز» به روال معمول هفتگی خود فهرست آثار پرفروش را منتشر کرده است. این هفته دو کتاب در هفته اول انتشار به فهرست پرفروش‌ها راه یافته و جیمز پترسون را از پنج رتبه نخست پرفروش‌ها کنار زده‌اند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از نیویورک‌تایمز- این مجله هر هفته فهرستی از آثار پرفروش خود در بخش‌های داستانی، غیرداستانی و کودک و نوجوان را منتشر می‌کند. در این مطلب نگاهی کوتاه به پرفروش‌ترین آثار داستانی هفته سوم مارس خواهیم داشت.
 
«هنرمند فراری» نوشته برد ملتزر در هفته اول انتشارش در رتبه نخست پرفروش‌ها قرار گرفته است. اين كتاب داستان شخصیتی به نام نولا براون، نقاش و سرباز آموزش‌دیده است که مهم‌ترین راز نظامی ارتش آمریکا را می‌فهمد و پس از آن با اتفاقات مختلفِ مرموز و هیجان‌انگیزی روبه‌رو می‌شود.
 
«جنگ ستارگان: آخرین جِدای» نوشته جیسون فرای در واقع نسخه گسترش‌یافته فیلمی با همین نام است که در سال 2017 اکران شده است. «جنگ ستارگان: آخرین جِدای» هشتمین قسمت در مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان» به کارگردانی جورج لوکاس است. داستانی فضایی که در کهکشانی دور و البته خیالی رخ می‌دهد و داستان نبرد بین امپراتوری دیکتاتور و شورشیان را روایت می‌کند.
 
«تنهای بزرگ» نوشته کریستین هانا در هفته اول انتشارش پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز شد و پس از پنج هفته به جایگاه سوم نزول کرد. اسیر جنگی از ویتنام باز می‌گردد و با خانواده‌اش به آلاسکا نقل‌مکان می‌کند و با شرایط سختی روبه‌رو می‌شود.
 
داستان موفق «آتش در همه جا» نوشته سلست نِگ هنوز در فهرست پرفروش‌ها قرار دارد و این هفته با یک پله صعود نسبت به هفته قبل در رتبه چهارم قرار گرفت. سلست نگ، نویسنده آمریکایی- چینی در کتاب دوم خود به موضوع خانواده، اتفاقات زندگی نوجوانان، احساسات مادرانه، و روابط انسانی می‌پردازد. پیش از این نگ با رمان اول خود تحت عنوان «چیزهایی که هیچ‌وقت به تو نگفتم» در فهرست پرفروش‌های «نیویورک‌تایمز» و «آمازون» قرار گرفته بود.
 
«زنی در پنجره» داستان جنایی و معمایی نوشته ای. جی. فین این هفته در رده پنجم قرار دارد. کتابی که 10 هفته پیش منتشر شد و در این مدت پای ثابت فهرست پرفروش‌ها بوده و نقدهای زیادی درباره آن نوشته شده است. «زنی در پنجره» با بیان هیچکاکی و قدرتمند خود قصه زنی را روایت می‌کند که فکر می‌کند شاهد جنایتی در خانه همسایه بوده است. زنی به نام آنا در خانه‌ای در نیویورک زندگی می‌کند و علاقه‌ای به ارتباط با دنیای بیرون و دیگران ندارد. او بیشتر اوقات را به تماشای فیلم می‌گذراند و به یاد خاطراتش روزگار می‌گذراند و گاهی اعمال همسایه‌هایش را زیر نظر می‌گیرد. یکی از این روزها که در حال نگاه کردن به خانه همسایه خوشبختش بود شاهد اتفاقی می‌شود که برایش باورپذیر نیست.
 
برای دیدن فهرست کامل پرفروش‌های هفته سوم مارس به لینک زیر مراجعه کنید:
 
 https://www.nytimes.com/books/best-sellers/hardcover-fiction/?action=click&contentCollection=Books&referrer=https%3A%2F%2Fwww.nytimes.com%2Finteractive%2F2018%2F03%2F23%2Fbooks%2Freview%2Fbest-sellers-promo-for-front-copy2.html®ion=Body&module=CompleteListLink&version=Fiction&pgtype=Reference
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 259088