حضور دو فیلم اقتباسی در جشنواره فیلم کن

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۳
 
 
هفتادویکمین جشنوار فیلم کن نامزدهایی که قرار است امسال در بخش رقابت اصلی حضور داشته باشند را اعلام کرد.در میان هجده فیلم حاضر در این بخش دو فیلم اثر اقتباسی هستند و پیش‌تر به عنوان کتاب منتشر شده‌اند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) - هفتادویکمین جشنواره فیلم کن فرانسه از هشتم ماه می (18 اردیبهشت) کار خود را به طور رسمی آغاز خواهد کرد. امسال کیت بلانشت، بازیگر آمریکایی به عنوان رئیس هیئت داوران جشنواره انتخاب شده است.

فیلم «همه می‌دانند» ساخته اصغر فرهادی به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره امسال انتخاب شده و قرار است نسخه بازسازی شده از «ادیسه فضایی 2001» نیز در جشنواره به نمایش درآید. نمایش این فیلم با حضور خانواده استنلی کوبریک، کارگردان مشهور آمریکایی صورت خواهد گرفت.

ازهم اکنون فهرست فیلم‌های شرکت کننده در بخش‌های مختلف جشنواره اعلام شده، که تنها دو فیلم از آنها اقتباسی است. فیلم «سوختن» ساخته لی چانگ-دونگ، کارگردان اهل کشور کره جنوبی فیلمی معمایی است که در حقیقت بر اساس داستان کوتاهی به نام «سوزاندن انبار» نوشته هاروکی موراکامی نویسنده مشهور ژاپنی الاصل ساخته شده است. این داستان درباره نوجوانان امروزی است که وقتی درباره خودشان فکر می‌کنند داستان تبدیل به معما می‌شود. گفته می‌شود موراکامی برای نوشتن این داستان با مجرمان آتش‌سوزی یک مهمانی ملاقات خصوصی داشته است.

فیلم اقتباسی دیگر از کارگردان ژاپنی ریوسوکی هاماگوچی به نام «آساکو» است که بر از رمانی نوسته توموکا شیباساکی، نویسنده تازه کار ژاپنی الهام گرفته شده است. دیگر فیلم ژاپنی شرکت کننده در بخش مسابقه «دزدان فروشگاه» ساخته هیروکازو کورئیدا است که فیلمی درام محصول 2018 است.

فیلم «کتاب تصویر» ساخته ژان لوک گدار، کارگردان فرانسوی در اصل بازیگر حرفه‌ای ندارد ولی به گفته کارگردان داستان زندگی مردمان را در پنج فصل مثل انگشتان دست روایت می‌کند. «نژادپرست سیاه» نام فیلم جنایی ساخته اسپایک لی، دیگر فیلم شرکت کننده در بخش مسابقه جشنواره هفتادویکم است. اسپایک از سال 1991 تاکنون در فرانسه فیلمی نمایش نداده است و خودش می‌گوید تجربه جالبی برای حضور در کن است. فیلم جدید اسپایک لی داستان پلیس سیاه‌پوستی را روایت می‌کند که در زمان شورش‌های نژادپرستانه خدمت می‌کند.

اطلاعات خاصی درباره فیلم درام کارگردان ایتالیایی آلیس رورواچر به نام «لازاروی خوشحال» وجود ندارد، ولی خود کارگردان می‌گوید فیلم درباره سفر مردی در طول زمان است. «جنگ سرد» ساخته پاول پاولیکوفسکی کارگردان لهستانی مقیم انگلستان، داستان عشق بین دو زوج لهستانی را روایت می‌کند که در طول سال‌های 1950 دوران جنگ سرد را تجربه می‌کنند.

دیگر ایرانی‌ حاضر در جشنواره کن جعفر پناهی با فیلم «سه رخ» است. علی عباسی کارگردان ایرانی الاصل ساکن سوئد نیز با فیلم «مرز» در این جشنواره حضور خواهد داشت.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 259692