پیش‌بینی ناشران انگلیسی از فروش کتاب در بازار آمریکا

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۵
, مترجم : محمد حسن لو
 
 
شواهد و اخبار رسیده از ناشران انگلیسی حاکی از آن است که بعضی کتاب‌های نوشته شده توسط نویسندگان ساکن انگلیس در بازار کتاب آمریکا از اقبال بیشتری برخوردار خواهند شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بوک ریوت، آمارهای فروش کتاب در بازار آمریکا هیچ ارتباطی به ملیت نویسنده یا موضوع کتاب ندارد و بارها تاریخ این بازار غیرقابل پیش‌بینی بودن آن را ثابت کرده است. با این وجود همیشه بازار کتاب آمریکا بیشتر از کارهای ترجمه پذیرای کتاب‌های نوشته شده به زبان انگلیسی بوده است. البته خیلی از نویسندگان انگلیسی زبان در کشور انگلیس زندگی نمی‌کنند ولی ناشران همیشه بر اساس تجربه خود انتظار دارند بعضی از کتاب‌ها نسبت به بقیه بیشتر فروش داشته باشند.

سایت بوک ریوت در گزارشی با استناد به پیش‌بینی ناشران انگلیسی اعتقاد دارد این پنج کتاب نسبت به سایر کتابهای در دست چاپ بیشتر فروش داشته باشد:
 
«وحشتناک: خاطرات یک قصه‌گو» نوشته یرسا دالی وارد 


کتاب «وحشتناک: خاطرات یک قصه‌گو» نوشته یرسا دالی وارد  که بخشی از آن شعر است و بخشی نثر در موضوعات مختلفی از جمله مشکلات اجتماعی و روابط انسان‌ها و خانواده نوشته شده است و انتشارات پنگوئن منتشر کننده آن انتظار دارد از تاریخ 5 ژوئن فروش بالای خود را آغاز کند. مجله ادبی باستل آمریکا در گزارشی این کتاب را با عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 2018 پیش‌بینی کرده است. 
 
«هیچ کس به غیر از تو» نوشته روپرت تامسون 


 کتاب «هیچ کس به غیر از تو» نوشته روپرت تامسون در پنجم ژوئن امسال از سوی انتشارات «آدرپرس» روانه بازار کتاب آمریکا و انگلیس شده است و آنطور که مسئولان این انتشارات می‌گویند یکی از موفق‌ترین آثار داستان منتشر شده توسط این انتشارات بوده است. داستان این رمان در زمان جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد که ماجرای دو زن فرانسوی را بیان می‌کند که سعی دارند از اشغال نازی‌ها فرار کنند. 
 
«رنگ قاتل بی لارخام» نوشته سارا جی. هریس
 

 
کتاب «رنگ قاتل بی لارخام» نوشته سارا جی. هریس قرار است در 12 ژوئن امسال از سوی انتشارات «تاچستون» انگلیس وارد بازار کتاب شود. خود ناشر اعلام کرده این کتاب  یکی از موفق‌ترین نسخه‌های چاپ شده در ژانر جنایی خواهد بود. داستان کتاب درباره جاسپر پسر نوجوانی است که متوجه صداهایی از خانه همسایه یعنی آقای لارخام می‌شود. این صداها خیلی شبیه مادرش است که چند سال گذشته به طرز مشکوکی ناپدید شده است. 
 
«بازی نشر» نوشته ادوارد استورتون 


کتاب «بازی نشر» نوشته ادوارد استورتون  در 14 ژوئن سال جاری توسط انتشارات هودر اند استاگتون منتشر خواهد شد. نویسنده این کتاب سال‌ها در شبکه بی بی سی انگلیس به عنوان خبرنگار فعالیت کرده است که حاصل تجربیات خود در حوزه نشر و انتشار اخبار و گزارش را در این کتاب آورده است. در حقیقت این کتاب بلندترین تاریخچه صنعت نشر و خبر و در راس آن شبکه بی بی سی را بیان کرده است. 
 
«باور نکردنی:یک سفر غیرعادی به دنیای عجیب‌ترین مغزها» نوشته هلن تامسون 


کتاب «باور نکردنی:یک سفر غیرعادی به دنیای عجیب‌ترین مغزها» نوشته هلن تامسون  اواخر ماه جاری و به طور دقیق در 26 ژوئن از سوی انتشارات «اکو» منتشر خواهد شد. هلن تامسون متخصص اعصاب و روان سال‌ها مطالعات خود را روی بیماران روانی در این کتاب جمع کرده است. او در این کتاب درباره 9 بیمار خود صحبت کرده است که دارای مشکلات عجیبی بودند. دکتر تامسون اعتقاد دارد مطالعه روی مغز افراد غیرعادی می‌تواند انسان را به درک چگونگی کارکرد مغز هدایت کند. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261879