«تناقض» در میان پرفروش‌های نیویورک‌تایمز

پرفروش‌های هفته اول آگوست
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۴
, مترجم : سحر حسابی
 
 
مجله «نیویورک‌تایمز» به روال معمول هفتگی خود لیست آثار پرفروش را منتشر کرده است. «تناقض»، بیست و دومین کتاب از مجموعه جنایی کاترین کولتر در هفته نخست انتشار موفق شد به فهرست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز راه یابد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از نیویورک‌تایمز، این مجله هر هفته فهرستی از آثار پرفروش خود در بخش‌های داستانی، غیرداستانی، و کودک و نوجوان را منتشر می‌کند. در این مطلب نگاهی به پرفروش‌ترین آثار داستانی هفته اول آگوست خواهیم داشت.
 
«رئیس‌جمهور گم شده است» نوشته بیل کلینتون و جیمز پترسون بار دیگر به فهرست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز رسید. هفته پیش دنیل سیلوا موفق شد کتاب داستانی کلینتون را کنار بزند اما «رئیس‌جمهور گم شده است» فقط یک هفته از صدر دور ماند. «رئیس‌جمهور گم شده است» داستان تهدیدی است که نه تنها کاخ سفید بلکه کل آمریکا را تحت تأثیر قرار می‌دهد. زمزمه‌هایی از حمله سایبری به گوش می‌رسد و همه خبر از وجود جاسوسی در کابینه دولت می‌دهند. حتی خود رئیس‌جمهور هم از مظنونین به شمار می‌رود اما کمی بعد خود رئیس‌جمهور ناپدید می‌شود. این کتاب به زودی توسط شبکه تلویزیونی «شو تایم» به سریالی تلویزیونی تبدیل می‌شود.
 
«تناقض» نوشته کاترین کولتر، 22مین کتاب از مجموعه داستان جنایی درباره شرلوک و ساویچ، کارگاه اف بی آی است که این بار در تلاش برای یافتن قاتلی روانی است. این کتاب در هفته نخست انتشار موفق شد در جایگاه دوم پرفروش‌ها قرار گیرد. طرفداران این مجموعه از انتشار داستان جدید کاراگاه شرلوک بسیار خوشحال هستند و انتظار می‌رود در هفته‌های آینده از این داستان استقبال بیشتری شود.
 
«بیگانه» نوشته استفن کینگ پس از گذشت 10 هفته از انتشار همچنان در این فهرست قرار دارد و این هفته نیز در رده سوم جای گرفته است. جسد پسرکی در وسط شهر پیدا می‌شود. آثار انگشت و همچنین شواهد حکایت از گناهکاری شهروندی محبوب به نام تری میتلند دارد. تری پدر دو دختر و مربی است. کارگاه آندرسون که روزی پسرش را برای آموزش به کلاس تری می‌برد، دستور دستگیری‌اش را صادر می‌کند. تحقیقات ادامه می‌یابد و پرسش‌های زیادی مطرح می‌شود. کینگ در کتاب جدیدش تنش زیاد و تعلیقی غیرقابل‌تحمل خلق می‌کند. به نظر می‌رسد تری میتلند انسان خوبی است، اما آیا شخصیت جدید کینگ دارای دو چهره مختلف است؟ جواب این سؤال خواننده را شوکه خواهد کرد، زیرا استفن کینگ تنها انسان روی زمین است که خوب می‌داند چطور مخاطبانش را پای کتابش میخکوب کند.
 
«زنِ دیگر» نوشته دنیل سیلوا در هفته نخست انتشار موفق شد «رئیس‌جمهور گم شده است» را کنار بزند و به جایگاه نخست برسد اما این هفته به جایگاه چهارم تنزل یافت. در روستایی دورافتاده زن فرانسوی مرموزی در حال خواندن کتاب خاطرات مردی است که روزی در بیروت عاشقش شد. این زن از رازی مهم درباره کاخ کرملین خبر دارد و تنها یک نفر قادر است این راز را برملا کند.
 
«کلبه کنار دریا» نوشته دِبی مک‌کامبر در هفته نخست انتشار(هفته گذشته) توانست به جایگاه سوم پرفروش‌های «نیویورک‌تایمز» برسد اما این هفته در جایگاه پنجم قرار گرفت. آنی مارلو، شخصیت اصلی این داستان در تلاش است بر غمی بزرگ فائق آید و با مهاجرت به شهری جدید وارد روابطی تازه می‌شود که زندگی‌اش را تغییر می‌دهد.
 
 
برای دیدن فهرست کامل پرفروش‌های هفته اول آگوست به لینک زیر مراجعه کنید:
 
https://www.nytimes.com/books/best-sellers/
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 264144