پرفروش‌های هفته چهارم آگوست؛

حضور دو کتاب از جیمز پترسون در فهرست پرفروش‌ها

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۸
, مترجم : سحر حسابی
 
 
مجله «نیویورک‌تایمز» به روال معمول هفتگی خود لیست آثار پرفروش را منتشر کرده است. این هفته «تکاور تگزاس»، داستان جدید جیمز پترسون در هفته نخست انتشار به فهرست پرفروش‌ها راه یافته‌اند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از نیویورک‌تایمز، این مجله هر هفته فهرستی از آثار پرفروش خود در بخش‌های داستانی، غیرداستانی، و کودک و نوجوان را منتشر می‌کند. در این مطلب نگاهی به پرفروش‌ترین آثار داستانی هفته چهارم آگوست خواهیم داشت.
 
«تکاور تگزاس» داستانی دیگر از جیمز پترسون با همکاری نویسنده دیگری است و در هفته نخست انتشار در جایگاه نخست پرفروش‌ها قرار گرفت. آندرو بورل در این اثر با پترسون همکاری کرده است. البته این سومین کتاب پترسون در سه هفته اخیر است اما تنها «تکاور تگزاس» در فهرست پرفروش‌های «نیویورک‌تایمز» قرار گرفت. شغل و شهرت روری ییتز، شخصیت اصلی داستان در خطر است زیرا به قتل همسر سابقش متهم شده است. داستان معمایی و جنایی که خواننده را تا پایان و زمان دریافتن حقیقت میخکوب می‌کند.
 
«رئیس‌جمهور گم شده است» نوشته بیل کلینتون و جیمز پترسون این هفته نیز در فهرست پرفروش‌ها حضور دارد و در جایگاه دوم قرار گرفته است. «رئیس‌جمهور گم شده است» داستان تهدیدی است که نه تنها کاخ سفید بلکه کل آمریکا را تحت تأثیر قرار می‌دهد. زمزمه‌هایی از حمله سایبری به گوش می‌رسد و همه خبر از وجود جاسوسی در کابینه دولت می‌دهند. حتی خود رئیس‌جمهور هم از مظنونین به شمار می‌رود اما کمی بعد خود رئیس‌جمهور ناپدید می‌شود. این کتاب به زودی توسط شبکه تلویزیونی «شو تایم» به سریالی تلویزیونی تبدیل می‌شود.
 
«تکه‌های آن زن» نوشته کارین اسلاتر در هفته نخست انتشار در جایگاه سوم پرفروش‌های «نیویورک‌تایمز» قرار گرفته است. داستان جنایی اسلاتر درباره دخترکی است که در نتیجه اتفاقی وحشتناک به راز مادرش در گذشته پی می‌برد و پس از آن تلاش می‌کند مادرش را از دست چند شرور نجات دهد.
 
«سقوط» نوشته ساندرا براون در هفته نخست انتشار موفق شد در رتبه نخست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار گیرد اما پس از سه هفته در جایگاه چهارم قرار گرفت. خلبانِ داستان براون مأموریت دارد جعبه سیاهی را به دکتری در گرجستان برساند اما در میانه راه دچار مشکلات عجیبی می‌شود که معمای داستان را خلق می‌کند.
 
«بیگانه» نوشته استفن کینگ پس از گذشت 14 هفته از انتشار همچنان در این فهرست قرار دارد و این هفته در رده پنجم جای گرفته است. جسد پسرکی در وسط شهر پیدا می‌شود. آثار انگشت و همچنین شواهد حکایت از گناهکاری شهروندی محبوب به نام تری میتلند دارد. تری پدر دو دختر و مربی است. کارگاه آندرسون که روزی پسرش را برای آموزش به کلاس تری می‌برد، دستور دستگیری‌اش را صادر می‌کند. تحقیقات ادامه می‌یابد و پرسش‌های زیادی مطرح می‌شود. کینگ در کتاب جدیدش تنش زیاد و تعلیقی غیرقابل‌تحمل خلق می‌کند. به نظر می‌رسد تری میتلند انسان خوبی است، اما آیا شخصیت جدید کینگ دارای دو چهره مختلف است؟ جواب این سؤال خواننده را شوکه خواهد کرد، زیرا استفن کینگ تنها انسان روی زمین است که خوب می‌داند چطور مخاطبانش را پای کتابش میخکوب کند.
 
 
 
برای دیدن فهرست کامل پرفروش‌های هفته چهارم آگوست به لینک زیر مراجعه کنید:
 
https://www.nytimes.com/books/best-sellers/hardcover-fiction/?action=click&contentCollection=Books&referrer=https%3A%2F%2Fwww.nytimes.com%2Finteractive%2F2018%2F03%2F23%2Fbooks%2Freview%2Fbest-sellers-promo-for-front-copy2.html®ion=Body&module=CompleteListLink&version=Fiction&pgtype=Reference
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 264818