​یک میلیارد دلار فروش کتاب‌های صوتی در امریکا در سال 2018

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۷
 
 
گزارش جدید اتحادیه ناشران کتاب صوتی در امریکا نشان می‌دهد که فروش کتاب‌های صوتی در امریکا در سال 2018 به مرز یک میلیارد دلار رسیده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از اکتوالیته- گزارش جدید اتحادیه ناشران کتاب‌های صوتی امریکا آشکار کرد که میزان فروش کتاب‌های صوتی در امریکا در سال 2018 به بالاترین میزان فروش خود در طی سال‌های گذشته رسیده است.

اطلاعاتی که 20 ناشر از انتشاراتی چون هارپرکولینز، پنگوئن رندوم هاوس، سیمون اند شوستر و هچت، در اختیار این اتحادیه قرار دادند حاکی از آن است که فروش کتاب‌های صوتی در امریکا در سال 2018 به مرز یک میلیارد دلار رسیده که 24,5 % نسبت به سال 2017 افزایش داشته و تعداد عناوین کتاب‌های صوتی فروخته شده نیز 27 درصد رشد داشته است.

 در این گزارش هم‌چنین آمده محبوب‌ترین ژانر کتاب‌های صوتی در امریکا، کتاب‌های داستانی در همه انواع آن است که بالاترین فروش را در این کشور به خود اختصاص داده‌اند.

با این‌همه فروش کتب صوتی غیرداستانی نیز پایین نبوده و 32 درصد درآمد حاصل را به خود اختصاص داده‌اند. کتاب‌های تاریخی، بیوگرافی، خاطرات و عناوین توسعه فردی از ژانرهای پرطرفدار غیرداستانی در این کشور محسوب می‌شوند.

داده‌های دیگر این گزارش نشان می‌دهد تعداد عناوین کتب صوتی منتشر شده در سال 2018 با رشد 5 درصدی نسبت به سال 2017 به 44.685 عنوان رسیده است.

 کتاب‌های صوتی مخصوص بزرگسالان و جوانان 91 درصد از کل فروش را به خود اختصاص داده که با اینکه در تعداد عناوین منتشر شده افزایش محسوسی داشته اما فروش آن تقریبا نسبت به سال‌های گذشته تغییری نکرده بود.

فروش کتب صوتی منتشر شده برای کودکان نیز با رشد متعادل‌تری 11 درصد و 37 درصد در تعداد عناوین منتشر شده رشد داشته است.

آمارهای دیگر منتشر شده توسط اتحادیه ناشران امریکا نشان می‌دهد که گرایش مردم به سمت کتاب‌های صوتی، کاهش فروش کتاب‌های دیجیتال را در این کشور به دنبال داشته؛ به طوری که سیر نزولی کاهش فروش کتب دیجیتال در این کشور از 4 سال پیش شروع شده و در سال جاری میلادی همچنان ادامه دارد.

 فروش کتاب‌های صوتی در سه ماه اول سال جاری با افزایش 35 درصدی نسبت به سال گذشته میلادی رقمی معادل 133 میلیون دلار را نصیب ناشران این کتاب‌ها کرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278533