پرفروش‌های «نیویورک‌تایمز» در هفته سوم آگوست؛

«عصری تاریک» در میان پرفروش‌های نیویورک‌تایمز

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۶
 
 
مجله «نیویورک‌تایمز» به روال معمول هفتگی خود لیست آثار پرفروش را منتشر کرده است. این هفته پیرس براون موفق شد با داستان «عصر تاریک» به فهرست پرفروش‌ها راه یابد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از نیویورک‌تایمز، این مجله هر هفته فهرستی از آثار پرفروش خود در بخش‌های داستانی، غیرداستانی، و کودک و نوجوان را منتشر می‌کند. در این مطلب نگاهی به پرفروش‌ترین آثار داستانی چاپی هفته سوم آگوست خواهیم داشت.
 
 
«جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند» نوشته دِلیا اُوِنز 47 هفته است که در فهرست پرفروش‌ها قرار دارد و پس از دو هفته دوری از رتبه نخست بار دیگر به صدر بازگشت. داستانی هیجان‌انگیز از روابط انسانی و عشق و تقلای انسانی تنها برای حیات. زنی که سال‌ها به تنهایی در جنگل زندگی کرده است ناگهان متهم به قتل می‌شود و سرنوشتی نامعلوم در انتظارش است. ریس ویتراسپون، ستاره هالیوود با معرفی این کتاب در فهرست آثار گروه کتابخوانی‌اش نقش زیادی در محبوبیت داستانِ اُونز داشت.
 
«یک کار خیر» نوشته دیوید بالداچی موفق شد در هفته نخست انتشار در رتبه اول پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفت اما این هفته در رتبه دوم جا خوش کرده است. افسری نظامیِ متهم به قتل به قید وثیقه از زندان آزاد شده است و در این مدت باید قاتل را بیابد وگرنه پس از مدتی بار دیگر به زندان می‌رود.
 
«پسران نیکلی» نوشته کولسون وایت‌هد در هفته نخست انتشار در رتبه سوم پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفت و حالا پس از چهار هفته جایگاه خود را حفظ کرده است. داستان پسران فقیری که در مدرسه‌ای در دوره قوانین نژادپرستانه «جیم کرو» درس می‌خوانند. اتفاقاتی برایشان رخ می‌دهد که تا دهه‌ها بعد بر روی زندگی‌شان تأثیر می‌گذارد. داستانی از درد و رنج سیاه‌پوستان به جرم سیاهی رنگ پوستشان توسط نویسنده سیاه‌پوست برنده پولیتزر که می‌گوید قصد نداشت این داستان را الان بنویسد اما حضور در دوره ترامپ و رعب و وحشتی که برای گروه‌های اقلیت ایجاد کرده است سبب شد تصمیمش را تغییر دهد و این داستان را به روی کاغذ بیاورد. (قانون جیم کرو به قانون جداسازی سفیدپوستان و سیاه‌پوستان در ایالت‌های جنوبی آمریکا در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم گفته می‌شود.)
 
«دختر جدید» نوشته دنیل سیلوا در هفته نخست انتشار موفق شد در جایگاه نخست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار بگیرد اما حالا و پس از گذشت سه هفته در رده چهارم قرار دارد. داستان ارتباط یک افسر جاسوسی با یکی از شاهزاده‌های عربستان سعودی برای پیدا کردن دختر گمشده ولیعهد داستان اصلی این کتاب است.
 
«عصر تاریک» نوشته پیِرس براون موفق شد در هفته نخست انتشار در جایگاه پنجم پرفروش‌ها قرار بگیرد. پنجمین کتاب از مجموعه علمی-تخیلیِ «قیام سرخ» بلافاصله پس از «طلای آهنی» رخ می‌دهد و جامعه در تلاش است مِرکوری را از جمهوری خورشیدی بازگردانند.
 
برای دیدن فهرست کامل پرفروش‌های سوم آگوست به لینک زیر مراجعه کنید:
https://www.nytimes.com/books/best-sellers
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 279456