فراخوان چهارمین جشنواره علامه حلی

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۴۵
 
 
معاون پژوهش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران فراخوان شرکت طلاب جوان در چهارمین جشنواره علامه حلی را اعلام کرد. بر اساس اين فراخوان، طلاب حوزه‌هاي علميه مي‌توانند آثارشان را در قالب كتاب، مقاله، تحقیق پایانی و پایان‌نامه تا دهم آبان‌ به دبيرخانه اين مركز ارسال كنند.\
پوستر همايش
 
پوستر همايش
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، محمود خالقی موضوعات اصلی این جشنواره را تفسیر و علوم قرآنی، علوم حدیث و درایه، کلام، اخلاق و تربیت، فقه و حقوق اسلامی، فلسفه و منطق، اصول فقه، تاریخ اسلام و تشیع، ادبیات و علوم انسانی (مرتبط با دین) عنوان کرد. 

وی افزود: طلاب پایه دوم و سوم سطح سه (کارشناسی ارشد) حوزه‌های علمیه خواهران در صورت ارايه آثار در موضوع جریان‌شناسی انحرافات مهدویت و عرفان‌های نوظهور، جهاد اقتصادی و اخلاق معیشت و مطالعات زنان، از امتیاز ویژه‌اي برخواردار خواهند شد. 

معاون پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران تصریح کرد: در موضوع جریان‌شناسی انحرافات مهدویت و عرفان‌های نوظهور، مباحثی شامل بسترشناسی جریان‌های انحرافی مهدویت، شخصیت‌شناسی مریدان و مدعیان، تحلیل محتوای ادعاهای مدعیان مهدویت، راهکارهای مقابله با ادعاهای دروغین و ... در موضوع جهاد اقتصادی و اخلاق معیشت، مباحثی شامل رابطه تربیت اسلامی و معیشت مقتصدانه و راه‌های ایجاد روحیه جهادی در عرصه اقتصادی، قابل پرداختن‌اند. 

وي با اشاره به «نقش جهاد علمی و تولید فکر در پیشرفت‌های کشور» موضوعاتي مانند نقش زنان در تحقق جهاد اقتصادی، مطالعات زنان شامل بررسی فقهی حقوقی شروط ضمن عقد نکاح، بررسی جایگاه فقهی حقوقی کار خانگی زن، نقد تفسیرهای فمنیستی از دین، مباحث فقهی حضور زن در عرصه هنرهای نمایشی، احترام در خانواده و راه‌های نهادینه‌سازی آن از نگاه خانواده و ... را از ديگر موضوعات پيشنهادي خواند. 

معاون پژوهش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران شد: جشنواره علامه حلی در استان‌های اصفهان، تهران و خراسان رضوی به صورت استانی و دو مرحله‌ای برگزار می‌شود و نفرات برتر به دبیرخانه مرکزی جشنواره علامه حلی معرفی خواهند شد. 

خالقی با بیان این که آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره علامه حلی باید در قالب مقاله، کتاب، تحقیق پایانی و پایان‌نامه ارايه شوند، تصریح کرد: با توجه به فلسفه تشویقی جشنواره علامه حلی نسبت به طلاب نوقلم حوزه‌های علمیه، آثار پژوهشگراني که در دو دوره این جشنواره، دارای اثر برگزیده شده باشند، پذیرفته نخواهد شد.
 
وی با اشاره به این که ثبت‌نام جشنواره علامه حلی از طریق سامانه اینترنتی به نشاني www.jhelli.ir انجام می‌شود، گفت: پس از ثبت‌نامه اینترنتی و ارسال فایل الکترونیکی اثر در فرمت «word 2003» باید اصل آثار به همراه پرینت فرم ثبت‌نامه اینترنتی به دبیرخانه جشنواره قم و سه استان منتخب تهران، اصفهان و خراسان ارسال شوند. 

معاون پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران مهلت ارسال آثار را 10 آبان‌ماه ذکر کرد و افزود: هر پژوهشگر می‌تواند سه اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال دارد. 

وی با اشاره به این که آثار پژوهشی طلاب خواهر و برادر در این جشنواره با ملاک‌های واحدی مورد داوری قرار می‌گیرد، تصريح كرد: سال گذشته نیز با وجود داوری یکسان آثار، شاهد درخشش خواهران طلبه در جشنواره‌های استانی و جشنواره سراسری علامه حلی بودیم كه این امر نشان از بالندگی علمی و پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران دارد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 107970