جایزه افتخاری لیبریا به نویسنده آلمانی رسید

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۵۶
 
 
«میشاییل ینتچ» نویسنده آلمانی برای نگارش کتاب «برادران خونی – دوستی ما در لیبریا» جایزه افتخاری سال 2011 کشور آفریقایی «لیبریا» را دريافت كرد.\
رییس جمهور لیبریا و میشاییل ینتچ
 
رییس جمهور لیبریا و میشاییل ینتچ
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از خبرگزاری آلمان، «ینتچ» نویسنده و معلم اهل «برمن» این جایزه را که به نام «جایزه تصویری طلایی لیبرا» خوانده می شود، در سالن سیتی هال شهر «مانروویا» پایتخت این کشور از سوی «الن جانسون سیرلاف» رییس جمهور لیبریا دریافت کرد.
 
به گفته انتشارات «باستای لوبه» ناشر کتاب «برادران خونی»، او  این جایزه را به دليل تلاش هایی که در راستای ارایه تصویری مثبت از سرزمین لیبریا در مطبوعات انجام داده است، از آن خود کرد. 

زمان اهدای این جایزه به «ينتج» گفته شد: این معلم و نویسنده با گزارش های تجربی بسیار شخصی و هیجان انگیز خود، دوستی اش با «بن» جوان لیبریایی را در مدرسه ها، دانشگاه ها و اماکن عمومی به تصویر می کشد و تلاش های انسان دوستانه در این مکان ها و نیز عشق شگفت آور خود به کشور لیبریا و مردم آن را نشان می دهد. از اين ر و به وي در انعکاس بهترین تصویر ممکن از لیبریا سهیم است. 

«میشاییل ینتچ» متولد 23 اگوست 1975 است. از آن جا که پدرش مبلغ دین مسیحیت بود، وی از 8 تا 15 سالگی در نیجر، حومه صحرای آفریقا و لیبریا زندگی و در لیبریا با «بنجامین کواتو سان» اهل «نیمبا برگه» دوستی صمیمانه ای برقرار کرد. در سال 1990 به علت جنگ های داخلی در آفریقا، او همراه خانواده اش به آلمان گریخت. برای وي که در طبیعت و فرهنگ آفریقا رشد کرده بود، زندگی در آلمان دشوار می نمود، با وجود اين پس از بازگشت به آلمان به تحصیل و ورزش پرداخت. در پی جنگ های داخلی « بنجامین کواتو سان» خانواده خود را از دست داد و خود نیز پس از گذراندن دشواری های بسیار توانست جان سالم به در ببرد. 

«ینتچ» پس از گذشت 14 سال به دنبال دوست خود به آفریقا بازگشت و پس از یافتن او همراه با وی کتاب « برادران خونی – دوستی ما در لیبریا» را به رشته تحریر درآورد. انتشارات «باستای لوبه» این کتاب را در مارس 2011 در 312 صفحه منتشر کرد که نتیجه انتشار آن استقبال خوب از این کتاب و جای گرفتن آن در فهرست پرفروش ترین کتاب های نشریه اشپیگل و رسیدن آن به چاپ چهارم بود. 

«ینتچ» پس از دریافت این جایزه اظهار داشت: من به عنوان فراری، از لیبریا بیرون رانده شدم و به عنوان میهمان افتخاری برگشتم. این یک پایان سینمایی خوش است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 112542