دیجیتالی کردن کتاب های تاریخی قرن نوزدهمی توسط کتابخانه ملی بریتانیا

 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۳۵
 
 
کتابخانه ملی بریتانیا 60 هزار عنوان از کتاب های تاریخی قرن نوزدهمی را توسط آی پاد دیجیتالی می کند.
دیجیتالی کردن کتاب های تاریخی قرن نوزدهمی توسط کتابخانه ملی بریتانیا
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از آی.تی پرو پورتال، این برنامه با همکاری کتابخانه ملی بریتانیا و کمپانی سافت ور در حال اجرا است و کاربران می توانند برای دسترسی به این مجموعه با ارزش و تاریخی مشترک شده و هر ماه 99/1 یورو پرداخت کنند. 

کتابخانه ملی بریتانیا پیش از این حدود 45 هزار عنوان کتاب را تا ماه ژوئن (خرداد) در دسترس مشترکان قرار داده بود و اکنون ادعا دارد آماده سازی این مجموعه نیز تا پایان سال 2011 به اتمام خواهد رسید. 

"کارولین برازیر" مدیر بخش تحقیقات کتابخانه ملی بریتانیا گفت: این پروژه آنلاین برای دسترسی به کتاب های تاریخی اصل و مطرح است و این کتابخانه طرح قابلیت دسترسی به مجموعه چشمگیر و استثنایی کتاب های قرن نوزدهمی را با همکاری کمپانی سافت ور اجرایی خواهد کرد. 

وی افزود: تلاش می کنیم تا مجموعه های بیشتر و مهمتری را در دسترس همگان قرار دهیم و آی پاد می تواند در تحقق بخشیدن به خواسته های ما نقش بسیاری داشته باشد. 

وی در پایان گفت: ما در نظر داریم تا مجموعه گسترده و پهناوری از وقایع مهم تاریخی شامل خاطراتی از جنگ مدنی آمریکا، مطالعاتی از قوم نگاری کولی های مرزهای اسکاتلند در سال 1884 و همچنین گزارشی معاصر از نبش قبر جسد ناپلئون را نیز به صورت آنلاین و دیجیتالی در اختیار کاربران قرار دهیم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 112687