برپایی نمایشگاه کتاب ملی در شانگهای

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۴۷
 
 
نمایشگاه کتاب شانگهای از هفدهم تا بیست و سوم آگوست (26 مرداد تا اول شهریور) با حضور 500 ناشر چینی در مرکز نمایشگاه های شانگهای برگزار مي‌شود.*
برپایی نمایشگاه کتاب ملی در شانگهای
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از چاینا دیلی، این نمایشگاه که با حمایت شهرداری و اداره کل چاپ و نشر چین برگزار می شود 150 هزار عنوان کتاب را به بازدیدکنندگان ارایه خواهد کرد و عاملی قوی برای ایجاد برنامه های ملی مطالعه و کتابخوانی و ایجاد انگیزه و تشویق بیشتر مردم در حوزه ادبیات خواهد بود. 

«کان نینگایی» معاون نشر و انتشارات شانگهای گفت: امسال این نمایشگاه سالانه به خاطر اجرای موفقیت آمیزش در 7 سال گذشته تبدیل به یک نمایشگاه ملی شده است. ما تلاش خواهیم کرد تا مانند سال های پیش، امسال نیز این نمایشگاه با موفقیت برگزار شود و مخاطبان بیشتری را جذب خود کند. 

وی افزود: برای اینکه خوانندگان بیشتری جذب این رویداد فرهنگی شوند این نمایشگاه فضای خود را تا 22 هزار متر مربع گسترش داده و 440 فعالیت فرهنگی را برگزار خواهد کرد. این فعالیت ها شامل ایجاد میدان های مطالعه، ارایه کتاب های جدید و بحث و گفت و گو درباره آنها، مراسم رونمایی کتاب ها، دعوت از نویسندگان، سخنرانی های فرهنگی و مراسم کتابخوانی کارهای کلاسیک خواهد بود. 

در  این نمایشگاه ضمن دعوت از نویسندگان برای حضور،  این امکان برای بازدید کنندگان به وجود می آید تا  کتاب های جدید را با امضای نویسندگان محبوبشان داشته باشند.
 
از حدود 300 شخصیت برجسته و داخلی و خارجی شامل محققان شناخته شده جهانی، دانشمندان، کارشناسان و پروفسور برای شرکت در این گردهمایی بزرگ دعوت شده و 140 سخنرانی از سوي آنها انجام می شود. 

در این نمایشگاه بیش از 10 هزار نوع کتاب کودک از 12 ناشر برجسته جهانی ارایه خواهد شد که با هدف آشنایی بیشتر کودکان با فرهنگ های کشورهای مختلف انجام می شود. در کنار این برنامه ها بیش از 100 برنامه فرهنگی متنوع نیز در نظر گرفته شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 113086