اختتاميه هفته قرآني در هرات برگزار شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۲۵
 
 
همزمان با واپسين هفته ماه مبارك رمضان، مراسم اختتاميه «هفته‌اي با قرآن در رمضان» با حضور ‏سركنسول ايران در هرات، جمعي از مسولان ، روحانيون و مراكز فعال قرآني برگزار شد._
نمايي از مراسم اختتاميه
 
نمايي از مراسم اختتاميه
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از اداره كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، در اين مراسم گروه نمايشگاهي اعزامي از خراسان جنوبي، گروه تواشيح سبحان از استان اصفهان و كتابفروشي‌هاي احراري، محمدي امام ابوحنيفه و تكيه ‏حضرت ابوالفضل از شهر هرات مشاركت داشتند.

در اين مراسم، حجت‌الاسلام احمدي از مدرسان حوزه‌هاي علميه و مسوول دفتر جامعه ‏المصطفي در هرات در سخناني قرآن را راهگشاي همه مشكلات بشر در عصر حاضر و همه ‏عصرها بيان كرد.‏

در پايان اين مراسم لوح تقدير به فعالان نمايشگاه اعم از گروه‌هاي اعزامي از جمهوري اسلامي ايران و مراكز قرآني هرات ‏اهدا شد.

هفته قرآني هرات از سوي مركز فرهنگي جمهوري اسلامي ايران با حضور گروه نمايشگاهي خراسان جنوبي، گروه تواشيح سبحان استان ‏اصفهان و جمعي از كتابفروشي‌هاي هرات در مركز فرهنگي اين كشور برپا شده بود.

در اين نمايشگاه بيش از 50 اثر هنري قرآني شامل معرق چوب و تذهيب قرآني توسط هنرمندان ‏خراسان، همچنين كتاب و نرم‌افزارهاي قرآني توسط مراكز فرهنگي بيرجند و قرآن شريف و كتاب‌هاي قرآني توسط چهار مركز ‏عمده توزيع كتاب هرات ارائه شدند. همچنين كارگاه تصحيح قرائت و كارگاه كودك از برنامه‌هاي جنبي نمايشگاه قرآني هرات بودند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 114703