ناسا داستان های کودک علمی-تخیلی منتشر می کند

 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ شهريور ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۰۳
 
 
با امضای تفاهمنامه ای بین مرکز پرواز فضایی «گودارد»، زیرمجموعه سازمان فضایی ناسا و مرکز کتاب«تور» یک مجموعه کتاب های علمی-تخیلی درباره فضا برای کودکان منتشر می شود.
ناسا داستان های کودک علمی-تخیلی منتشر می کند
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل ازام.ان.ان، «نونا چیکز» دبیر این بخش از ناسا در این زمینه گفت:در این کتاب ها تلاش می شود تا به نیازهای آینده فضانوردان توجه شود و نویسندگان با خلق داستان های علمی-تخیلی و ابتکاری، علاوه بر اینکه گذشته و حال صنایع هوا- فضا را به کودکان گوشزد می کنند، به تشویق آنان برای فعالیت در این زمینه می پردازند. شاید هریک از داستان پردازی های این نویسندگان روزی به واقعیت تبدیل شود و در زندگی فضانوردان آینده نمود عینی داشته باشد.

دانشمندان و مهندسان مرکز پرواز فضایی «گودارد» به نویسندگان مرکز کتاب «تور» کمک می کنند تا این افراد از نقش ناسا در زندگی روزمره مردم بیشتر آگاه شوند و بتوانند بر پایه واقعیت های موجود و با استفاده از قوه تخیل خود داستان سرایی کنند و نسل آینده را به سوی دنیای بیکران کهکشان ها و فضا سوق دهند.

«تام دورتی» بنیانگذار مرکز کتاب «تور» نیز در این زمینه گفت: در دوران کودکی از خواندن کتاب های آیزاک آسیموف، روبرت هنلین و همکارانشان بسیار لذت می بردم و هیجان زده می شدم.این کتاب ها مرا به دنیای فضا، علم و تکنولوژی می برد. شاید داستان های علمی از فولتون و کشتی بخارش گرفته تا اکساندر گراهام بل و ادیسون، توانست نسلی مبتکر را تربیت کند.

نویسندگان مرکز کتاب «تور»، در ماه نوامبر از مرکز«گودارد» بازدید کرده و در یک کارگاه آموزشی دوروزه شرکت می کنند تا از نزدیک با مهندسان و دانشمندان این مرکز آشنا شوند. ناسا همچنین دسترسی آن ها را به بعضی از اطلاعات،امکانات و طرح های آموزشی آزاد خواهد گذاشت تا بتوانند کتاب خود را بر پایه علمی بنویسند و به واقعیت نزدیک تر باشد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 115043