۶
 

«نبرد هيولاها» به كتاب 52 رسيد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۵۸
 
 
«محمد قصاع»، پنجاه و دو جلد از مجموعه‌ي «نبرد هيولاها» را ترجمه كرده است. اين در حالي‌است كه پنجاه و چهارمين جلد اين مجموعه به تازگي در آمريكا منتشر شده است.
«نبرد هيولاها» به كتاب 52 رسيد
 
ايبنا نوجوان: «نبرد هيولاها» عنوان مجموعه‌اي است كه گروهي از نويسندگان آمريكايي مشغول نوشتن آن هستند. آن‌ها نام مستعار «آدام بليد» را براي خود انتخاب كرده و از سال 2007 تا به حال 54 عنوان از اين مجموعه را نوشته‌اند.

محمد قصاع مترجم اين اثر گفت: «تا به حال 52 عنوان از مجموعه را ترجمه كرده و به انتشارات قدياني تحويل داده‌ام. البته ترجمه‌ي بقيه‌ي عنوان‌هاي اين مجموعه هم‌چنان ادامه دارد.»

او در ادامه گفت: «كتاب‌هاي اين مجموعه به صورت شش گانه است كه هر كدام عنوان جداگانه‌اي دارند. تا به حال نُه شش‌گانه‌ي مجموعه در آمريكا منتشر شده است كه من تقريباً همرمان با آن‌ها، مشغول ترجمه هستم.»

دهمين شش‌گانه‌ي مجموعه‌ي «نبرد هيولاها» روز اول مارس 2012 (اسفند 1390) منتشر مي‌شود.

انتشارات قدياني تا به حال «سپر اسرارآميز»، «فرنو، اژدهاي آتش»، «اپوس، پرنده‌ي آتش»، «آركتا، غول كوهستان» و «نانوك، ديو يخي» را منتشر كرده است.

داستان‌هاي مجموعه‌ي «نبرد هيولاها» كه عنوان اصلي‌شان Beast Quest است، در سرزميني به نام «آوانتيا» اتفاق مي‌افتد. جادوگري خوش‌نيت به نام «آدورو» در اين سرزمين زندگي مي‌كند و شش هيولا يعني هيولاي برفي، مار دريايي، پرنده‌ي آتشين، اژدهاي آتش، غول كوهستان و مرد اسبي مامور حفاظت از اين سرزمين‌اند. 

پس از مدتي بر اثر جادوي مالول (جادوگر تاريكي) اين ماموران شروع به نابودي سرزمين‌شان مي‌كنند. در اين ميان پسري 12 ساله به نام «تام» همراهي «اِلنا»، با هيولاها مي‌جنگند تا سرزمين را نجات دهند.
به گفته‌ي قصاع اين اثر در شاخه‌ي «شمشير و جادوي» حوزه‌ي فانتزي قرار مي‌گيرد.

اين مترجم يك مجموعه‌ي ديگر در همين حوزه ترجمه كرده است كه سومين جلد آن آماده‌ي چاپ است. اين مجموعه‌ي سه جلدي با نام «بارتيميوس» را «جاناتان استرود» نوشته است. 

قصاع درباره‌ي داستان «بارتيميوس» توضيح داد: «اين مجموعه هم مانند نبرد هيولاها فضايي فانتزي دارد كه علاوه بر نوجوانان، بزرگ‌سالان هم از خواندنش لذت مي‌برند.» 

«طلسم سمرقند»، «چشم گلوم» و «دروازه‌ي پتولمي» عناوين اين مجموعه‌اند كه افق ناشر آن است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 120658
 


 
سینا
Germany
۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۱۸:۰۲:۲۷
لطفابرای من کتاب نبرد هیولاها قسمت52رابفرسید (223874)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷-۱۱-۲۵ ۱۳:۱۵:۲۸
من پیشنهاد میدم اگر اولین کتاب نبرد هیولاها تونه از شماره 1 شروع کنید (227902)
 
آقای کرپسلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۱۲-۱۶ ۲۱:۱۹:۰۳
اگه ممکن است پی دی اف تمام قسمت هارو برام بفرستید
ممنون (224663)
 
رضا
Germany
۱۳۹۷-۰۳-۰۳ ۱۶:۴۹:۴۸
چه زمانی شش گانه ی هشتم نبرد هیولاها ترجمه میشود؟ (225287)
 
Germany
۱۳۹۷-۰۴-۱۸ ۰۱:۵۷:۵۱
خوب (225599)
 
lilimon
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷-۱۱-۰۹ ۲۱:۵۹:۲۹
شده (227789)