نویسندگان برنده بورسیه آلفرد دوبلین 2012 شناخته شدند

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۱۲
 
 
9 نویسنده برلینی به عنوان برندگان بیست و هفتمین دوره بورسیه آلفرد دوبلین آکادمی هنر برلین معرفی شدند.-
آلفرد دوبلین هاوس
 
آلفرد دوبلین هاوس
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از خبرگزاری آلمان، لوییز بوگه، ریکو گربل، زاسکیا فیشر، الکه هاینه مان، میلنا اودا ، بوریس پرکویتس، هانس – گرد پیکا ، کاتارینا شلندر و الن وزه مولر نویسندگان منتخب برای دریافت این بورس در سال 2012 هستند. 

این نویسندگان که از سوی هیات داوران متشکل از یورگ فسمان، کارین کیووس و هربرت ویسنر برگزیده شده اند به دعوت بخش فرهنگی سنای برلین و آکادمی هنر به مدت 3 ماه در مرکز آلفرد دوبلین هاوس واقع در ایالت شلسویگ - هولشتاین ساکن می شوند و به فعالیت می پردازند.

مرکز آلفرد دوبلین هاوس از سوی گونتر گراس نویسنده بزرگ و برنده نوبل آلمان پایه گذاری شده و نویسندگان برگزیده امسال می توانند از 3 محل اقامت مبله شده در این مرکز استفاده و ماهیانه مبلغ 1100 یورو نیز دریافت کنند. داوران پس از بررسی 87 پیشنهاد برندگان امسال را برگزیدند. 

بورسیه آلفرد دوبلین آکادمی هنر برلین که از سال 1985 اهدا می شود، به نام آلفرد دوبلین نویسنده و پزشک آلمانی که از سال 1878 تا 1957 می زیست، نامیده شده است. نویسندگان برلینی برگزیده یک بورس اقامتی از 3 تا 12 ماه را دریافت می کنند و ماهیانه مبلغ 1100 یورو به آن ها تعلق می گیرد. 

داوران این جایزه متشکل از نمایندگان آکادمی هنر ، انجمن شاعران مقاله نویسان و نوول نویسان آلمان و بخش علمی ، تحقیقاتی و فرهنگی سنای برلین است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 130306