کتاب برگزیدگان کنگره شعر آیینی منتشر می‌شود

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۳۲
 
 
نخستین كنگره شعر آیینی استان خراسان شمالی جمعه (پنج اسفند) با معرفی 12 شاعر برگزیده به كار خود پایان می‌دهد. آثار شاعران برگزیده این کنگره در قالب کتابی منتشر خواهد شد.-
کتاب برگزیدگان کنگره شعر آیینی منتشر می‌شود
 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه هنری، كامبیز فروغی، مدیر روابط عمومی حوزه هنری استان خراسان شمالی، گفت: 530 اثر از 131 شاعر استان خراسان شمالی با موضوع سیره چهارده معصوم (ع) به دبیرخانه این كنگره ارسال شد و مورد داوری قرار گرفت.

وی ادامه داد: رقابت در این كنگره در دو بخش شاعران زیر 30 سال و شاعران بالای 30 سال انجام گرفته است و آثار این دو گروه سنی به طور مجزا بررسی شده‌اند.

فروغی توضیح داد: 46 درصد آثار ارسال شده به نخستین كنگره شعر آیینی استان خراسان شمالی متعلق به شاعران زیر 30 سال است و این نشانگر استقبال خوب جوانان از این كنگره است. همچنین از تعداد 131 شاعر، كه از هفت شهرستان استان خراسانی در این كنگره شركت كرده‌اند، تعداد 76 نفر از زنان هستند.

وی با بیان این‌كه داوری آثار، 20 بهمن، پایان یافته است، گفت: داوری آثار ارسالی به این كنگره را هادی اسماعیلی، اباصلت رضوانی و حجت الاسلام امین حمیدی بر عهده داشتند. 

وی ادامه داد: آیین اختتامیه این كنگره جمعه (پنج اسفند) در سالن حافظ بجنورد برگزار می‌شود. همچنین قصد داریم آثار راه یافته به مرحله داوری نهایی و برگزیده را، در قالب كتابی به چاپ برسانیم.

فروغی از چاپ ویژه‌نامه روند كار نخستین كنگره شعر آیینی استان خراسان شمالی خبر داد و یادآور شد: در حاشیه مراسم اختتامیه این كنگره، كلاس‌های آموزشی و كارگاه‌های تخصصی با حضور استادان مطرح كشور برگزار می‌شود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 130384