با چاپ مجدد

«سنگ‌های آسمانی» پابلو نرودا بر پيشخان كتابفروشي‌ها فرود آمد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۵۰
 
 
مجموعه شعر «سنگ‌های آسمانی» سروده پابلو نرودا با ترجمه فواد نظیری تجدید چاپ شد. نرودا شاعر شیلیایی است که در سال 1971 موفق به دریافت جایزه ادبی نوبل شد.-
روی جلد کتاب
 
روی جلد کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، شعرهای این مجموعه مضامینی عاشقانه دارند و نرودا در آن‌ها به ستایش عناصر طبیعت و پروردگار پرداخته است. در چاپ دوم این کتاب تغییراتی در صفحه‌بندی و طرح روی جلد کتاب به وجود آمده اما محتوای کتاب تغییری نکرده است.

پابلو نرودا نام مستعار «ريكاردو نفتالی ريس باسوآلت»، شاعر، نویسنده، دیپلمات و برنده جایزه ادبی نوبل است که در سال 1904 میلادی در کشور شیلی به دنیا آمد.
 
او از دوره نوجوانی به عنوان شاعر شناخته شد و در طول عمر خود به کشورهای زیادی سفر کرد. او یکی از دوستان میگل آنخل استوریاس، شاعر، نویسنده و برنده جایزه ادبی نوبل اهل کشور گواتمالا بود و به دلیل شباهتش به او، با استفاده از گذرنامه‌اش به بسیاری از کشورها سفر کرد.

نرودا در دوره‌ای از زندگی‌اش به انتقاد شدید از رهبران آمریکایی پرداخت و جنگ ویتنام را به شدت محکوم کرد. به همین دلیل بود که او برای به دست آوردن گذرنامه برای وارد شدن به خاک ایالات متحده و شرکت در در کنفرانس انجمن بین‌المللی قلم در نیویورک با مشکلات زیادی مواجه شد.

در یکی از شعرهای این مجموعه آمده است:
انسان را اما توان آموختن این درس نیست، درس سنگ: فرو می‌غلتد و تكه‌تكه می‌شود و كلام و آوای‌اش شرحه شرحه می‌گردد.

تاکنون آثاری چون «هوا را از من بگیر، خنده‌ات را نه»، «پایان جهان»، «ناآرام در آرامش»، «چكامه‌ها»، «باغ زمستان» و «ما بسياريم» از وی در ایران ترجمه و منتشر شده است.

چاپ دوم مجموعه شعر «سنگ‌های آسمانی» سروده پابلو نرودا با ترجمه فواد نظیری در 80 صفحه و به بهای سه هزار تومان از سوی نشر ثالث منتشر شده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 132303