جايزه ترجمه هلن و كورت وولف برنده‌اش را شناخت

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۵۲
 
 
«بورتون پايك» از سوي يك گروه داوري پنج نفره به عنوان برنده سال 2012 جايزه هلن و كورت وولف انتخاب شد.-
بورتون پايك
 
بورتون پايك
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از انستيتو گوته آمريكا، اين جايزه ترجمه، براي ترجمه پايك از كتاب «جزيره كوچك مرگ» نوشته گرهارد ماير به او تعلق گرفت. 

بورتون پايك استاد ادبيات خلاق و زبان آلماني است و در دانشگاه هامبورگ تدريس مي‌كند. او پيش از اين بورسيه گوگنهايم و مدال رابرت موسيل را از شهر كلاگنفورت دريافت كرده است. او به عنوان مترجم و ويراستار در ترجمه كتاب رابرت موسيل با عنوان «مردي بدون خاصيت»، مجموعه مقاله‌هاي موسيل، كتاب «صحت و روح» و مجموعه داستان هاي موسيل نقش داشت. 

او كار نوشتن مقدمه‌اي بر رمان «سوگ ورتر جوان» و ترجمه اين رمان را نيز انجام داده است. وي ترجمه داستان‌هايي از پروست، اينگبورگ باخمن و اليسا والسر را نيز انجام داده و ترجمه هاي او از شعر و نثر آلماني و فرانسوي به انگليسي در مجله‌هاي مختلف ادبي منتشر شده‌اند.
 
جايزه ترجمه هلن و كورت وولف بهار هر سال براي تجليل از ترجمه برجسته ادبي از زبان آلماني به انگليسي كه سال پيش در آمريكا منتشر شده باشد، اهدا مي‌شود. اين جايزه كه ارزش آن 10 هزار دلار است در سال 1996 شروع به كار كرده و هزينه آن از سوي دولت آلمان تامين مي‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 138339