«زندگی باشکوه» به کتابفروشی‌ها راه يافت

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۲۸
 
 
«زندگی باشکوه» از دیدگاه سیام‌علی عباسی به زودی منتشر می‌شود. به گفته عباسی این کتاب بر اساس تجربیات وی و در حوزه روانشناسی نوشته شده است.-
سیام‌علی عباسی
 
سیام‌علی عباسی

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، سیام‌علی عباسی نویسنده کتاب «زندگی باشکوه»، این کتاب را اثری درباره مسایل روانشناسی و فلسفه زندگی انسان‌ها دانست و اظهار داشت: این نوشتار به نوعی برگرفته از زندگی شخصی من و خلاءهایی است که در زندگی احساس کرده‌ام. 

این نویسنده درباره فرایند نگارش کتابش توضیح داد: در ابتدا برای حل مشکلاتم در زندگی خود و اطرافیانم دقت کردم و به مطالعه کتاب‌های مختلف پرداختم و بعد از مدتی به این نتیجه رسیدم که باید تجربیاتم را که به نوعی دیدگاه‌های خودم درباره روانشناسی است در اختیار دیگران هم قرار دهم. احساس می‌کنم این کتاب می‌توانست کامل‌تر از این باشد و امیدوارم در آثار بعدی مطالب جدیدتر و کامل‌تری را منتشر کنم.

عباسی کتاب‌های روانشناسی و سخنرانی‌ها و همایش‌های مرتبط و همچنین برداشت شخصی خود را از زندگی و تفسیرهای شخصی‌اش را منابعی معرفی کرد که برای نگارش این کتاب استفاده کرده است.

وی این کتاب را دارای رویکردی متفاوت از آثار روانشناسی موجود دانست و گفت: سعی کرده‌ام در این کتاب فلسفه جدیدی برای نگاه به زندگی ارایه دهم که برگرفته از تجربیات خودم است. ما آدم‌هایی درگیر جزییاتیم و اغلب به کلیات توجه زیادی نداریم و به عقیده من کنار هم قرار دادن این جزییات و دست یافتن به کلیاتی در زندگی سبب می‌شود بتوانیم به فلسفه جدیدی دست یابیم.

عباسی درباره دلیل انتخاب عنوان «زندگی باشکوه» برای نام این کتاب توضیح داد: در این اثر سعی کرده‌ام روش‌هایی را برای بهتر زیستن ارایه دهم و نشان دهم که اگر افراد در مسیر مشخص و درست حرکت کنند زندگی بسیار باشکوهی را تجربه خواهند کرد.

این کتاب تا مهرماه سال جاری (1391) در 168 صفحه و با شمارگان هزار نسخه از سوی انتشارات «نیکان کتاب» زنجان منتشر می‌شود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 147392