ویرایش تازه «رجال الشیعه فی صحاح الستة» در نوبت چاپ قرار گرفت

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۵۸
 
 
حجت‌الاسلام محمدجعفر مروجی‌طبسی ویرایش جدیدی از کتاب «رجال الشیعه فی صحاح الستة» را در نوبت نشر دارد. وی در این کتاب اثبات می‌کند که شیعه در نقل حدیث و احیای سنت پیامبر اعظم(ص) حرف اول را می‌زند.-
محمدجعفر مروجی طبسی
 
محمدجعفر مروجی طبسی
محقق حوزه فقه و حدیث در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، با اعلام این خبر عنوان کرد: این اثر با موضوع بزرگان شیعه که نامشان در کتاب‌های اصلی و عمده اهل سنت آمده است، تالیف شده و به اثبات این نکته می‌پردازد که شیعه در نقل احادیث نبوی و احیای سنت رسول خدا(ص) حرف اول را می‌زند و نقش اصلی را بر عهده دارد.

وی درباره رویکردهای اصلی کتاب «رجال الشیعه فی صحاح الستة» گفت: در بررسی اثبات این مدعا، با ذکر نام 140 نفر از علمای بزرگ شیعه که احادیثی در مکتوبات روایی اهل سنت دارند اثبات کرده‌ام چنانچه نام و روایات نقل شده از این افراد از مکتوبات اهل سنت حذف شوند، آثار آن‌ها سست خواهد شد.

مروجی‌طبسی با اشاره به این که حدود 30 درصد از حجم ویرایش جدید این اثر مطالب تازه‌اند، عنوان کرد: مرکز فقهی آیت‌الله فاضل ویرایش جدید(چاپ دوم) این اثر را زیر چاپ دارد و پیش‌بینی می‌شود حداکثر تا سه ماه آینده آن را روانه بازار نشر کند.

کتاب «رجال الشیعه فی صحاح الستة» اثری تخصصی و به زبان عربی است که در حوزه رجال‌شناسی شیعه و حدیث تالیف شده است.

محمدجعفر مروجی‌طبسی، فرزند مرحوم آیت‌الله حاج شیخ محمدرضا طبسی‌نجفی است که سال 1335 در نجف اشرف متولد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 147884