جلسه نقد کتاب احمد آرام برگزار می‌شود

دولتشاه: نویسندگان شهرستانی حق دارند در پایتخت دیده و معرفی شوند

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۵۷
 
 
آیت دولتشاه مسوول نشست‌های نقد «هفت اقلیم» با اعلام خبر برپایی نشست نقد مجموعه داستان «به چشم‌های هم خیره شده بودیم» نوشته احمد آرام، برنامه‌های عرصه نقد هفت اقلیم را مختص نویسندگان شهرستانی اعلام کرد و گفت: نویسندگان شهرستانی حق دارند که در محافل نقد پایتخت حضور یابند و آثارشان در سطح وسیع‌تر دیده و معرفی شود.
احمد آرام
 
احمد آرام

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، آیت دولتشاه درباره رویکرد جدید نشست‌های نقد هفت اقلیم گفت: این نشست‌ها به زودی با رویکرد نقد آثار نویسندگان شهرستانی کار خود را ادامه می‌دهند و از این منظر شکل وسیع‌تری می‌یابند؛ چرا که تمایل این نویسندگان نیز برای معرفی آثارشان در پایتخت به نوعی حق آنان است که باید با جدیت بیشتری از سوی نهادهای فرهنگی دنبال شود. 

وی با بیان این‌که برخی از داوران از فهرست داوری امسال جایزه کتاب‌سال هفت‌اقلیم کنار رفته‌اند، ‌گفت: برخی از داوران به دلیل آن‌که آثارشان در سال 1390 منتشر شده و در جایزه امسال داوری می‌شود، از گروه داوری کناره گرفته‌اند. به همین دلیل بر آنیم تا آثار آنان را در محافل نقد بیشتر مورد توجه و تمرکز قرار دهیم.

پانزدهمین نشست نقد و بررسی هفت اقلیم به نقد مجموعه داستان «به چشم‌های هم خیره شده بودیم»،‌ تازه‌ترین اثر داستانی احمد آرام اختصاص دارد. 

این کتاب اواخر سال گذشته (1390) از سوی انتشارات کتابسرای تندیس به چاپ رسید. 

راوی داستان‌های اين مجموعه زنان و مردان مختلف و از اقشار گوناگون جامعه هستند كه به فراخور موقعيت، حضورشان در داستان رقم می‌خورد.

«دره‌های ماه‌زده»، «راگا»، «خرده‌روايت‌های منطقة‌البروج» و «شب به‌يادماندنی» نام داستان‌های اين كتابند. 

به بهانه این نشست احمد آرام نویسنده شیرازی به تهران سفر می‌کند تا در جلسه نقد کتابش حضور یابد. 

اجرای این نشست را آیدا مرادی‌آهنی بر عهده دارد و منتقدان آن محسن فرجی و مرتضی کربلایی‌لو هستند. 

این برنامه روز سه‌شنبه، 21 شهریور ساعت 17 در فرهنگسرای رسانه؛ واقع در میدان ولی‌عصر (عج) جنب پایگاه انتقال خون برگزار می‌شود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 147959