مسایل امور بیمه‌ای در «اصول بیمه» بازگو شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۳۰
 
 
«اصول بیمه» عنوان کتابی نوشته لطفعلی بخشی، عضو هیأت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی است که به مسایل مربوط به امور بیمه‌ای و نیز بیمه‌شدگان می‌پردازد.-
جلد کتاب
 
جلد کتاب
دکتر لطفعلی بخشی، نویسنده کتاب «اصول بیمه» به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) گفت: این کتاب حاصل تدوین و تکمیل جزوات و پژوهش‌ها در حوزه اصول بیمه‌ای و نیز بیمه‌شدگان است. «اصول بیمه» در یازده فصل اصلی مسایل مربوط به امور بیمه‌ای به ویژه در حوزه‌های اقتصاد و تجارت را بازگو می‌کند. 

عضو هیأت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی گفت: «اصول بیمه» کتابی پایه‌ای و اساسی است و افزون بر دانشجویان رشته‌های مختلف مانند اقتصاد، حسابداری و مدیریت که اصول بیمه‌ای بخش جدانشدنی فعالیت آنان است، نمایندگان و کارگزاران بیمه‌ای که به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند می‌توانند از این اطلاعات استفاده مناسبی در فعالیت‌های اجرایی خود داشته باشند. 

وی «بیمه در ایران»، «اقتصاد بیمه»، «بیمه مسوولیت» و همچنین «قراردادهای بیمه‌ای» را از فصل‌های این کتاب برشمرد و افزود: در این کتاب چهل و دو جدول درباره اصول بیمه‌ای به رشته تحریر در آمده است که همراه موضوعاتی از قبیل «بیمه اموال»، «بیمه اعتباری و زیان اموال»، «بیمه اشخاص» و «بیمه بازرگانی» دیدگاه‌های وسیعی را برای مخاطبان خود فراهم می‌کند. 

در بخشی از این کتاب آمده است: «افراد بشر همواره در زندگی با مخاطرات، مشکلات و خساراتی مواجه بودند. هرچند عامه مردم وقوع این مشکلات و مخاطرات را به قضا و قدر و بخت بد نسبت می‌دادند لیکن همیشه در اندیشه آن بودند که چگونه می‌توان از وقوع آن‌ها پیشگیری کرد. از سوی دیگر می‌اندیشیدند که اگر حادثه‌ای به وقوع پیوست چگونه می‌توان از ضررهای آن کاست و خسارت آن را جبران کرد. به مرور مردم متوجه شدند که این خسارت و خطرات، مقدرات از پیش تعیین شده نیستند و می‌توان آن‌ها را به حداقل ممکن رساند و یا خسارت ایجاد شده را به طریقی جبران کرد.» 

«اصول بیمه» در 230 صفحه با شمارگان دو هزار نسخه و بهای چهار هزار تومان از سوی انتشارات اقتصاد فردا روانه بازار نشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 148742