العین امارات برای چهارمین بار کتاب می‌خواند

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۱۹
 
 
چهارمین دوره نمایشگاه فرهنگی «العین می‌خواند» با حمایت شورای فرهنگ و گردشگری ابوظبی در شهر العین امارات برگزار می‌شود.-
العین امارات برای چهارمین بار کتاب می‌خواند
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روزنامه الاتحاد، این نمایشگاه یک گردهمایی فرهنگی بین نویسندگان، شاعران و خوانندگان آثار در داخل امارات است و فضای مناسبی را برای دسترسی شهروندان این کشور و گردشگران به کتاب‌های مد نظرشان به زبان‌های عربی و انگلیسی فراهم می‌کند.

این نمایشگاه همچنین مجموعه برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی را در زمینه‌های آموزش، فرهنگسازی، آگاهی‌بخشی و سرگرمی برای کودکان و بزرگسالان پیش بینی کرده است.

برنامه‌های قصه‌خوانی، مسابقه‌های ادبی، سمینارها، گفت وگوهای ادبی، شعرخوانی و رونمایی کتاب با حضور نویسندگان از  فعالیت‌های این نمایشگاه است که تلاش دارد آشنایی و تعاملی بین بازدیدکنندگان نمایشگاه و فرهنگ و میراث ادبی امارات ایجاد کند.

همچنین غرفه‌ای در این نمایشگاه با عنوان «تبادل کتاب» برای تعویض کتاب‌های قدیمی بازدیدکنندگان با کتاب‌های جدید پیش‌بینی شده است. غرفه‌‌ دیگری هم با تکیه بر خلاقیت، برنامه‌های متنوعی را برای کودکان و تشویق آنان به مطالعه کتاب اجرا خواهد کرد.

شهر العین امارات از 30 سپتامبر تا 6 اکتبر (9 تا 15 مهر) میزبان چهارمین دوره نمایشگاه کتاب العین با عنوان «العین می‌خواند» است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 149467