کرم‌های خاکی هم صاحب کتاب شدند

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۴۹
 
 
«صنعت تولید ورمی کمپوست و پرورش کرم خاکی» عنوان کتابی است که نویسنده در آن کوشیده خواننده را با پتانسیل‌های این صنعت آشنا کند.-
روی جلد کتاب
 
روی جلد کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، رضا سرلک به‌تازگی کتابی را منتشر کرده که موضوع آن تولید و پرورش کرم خاکی به شیوه بومی است. نویسنده می‌کوشد در کتاب خود به ابهاماتی که برای فعالان این صنعت وجود دارد پاسخ دهد.
 
مولف این کتاب یکی از مشکلات صنایع مختلف را در دسترس نبودن آثاری کاربردی دانست که در آن‌ها تجربه متخصصان آن حوزه آورده شده باشد و افزود: اغلب کتاب‌های این صنعت به مسایل نظری می‌پردازند و سروکار داشتن مداوم با نظریه‌های مختلف، بدون آشنا شدن با کاربرد آن‌ها، مخاطب را به مرور خسته خواهد کرد.

وی که سابقه مشاوره در حوزه ورمی کمپوست و پرورش کرم خاکی را دارد ادامه داد: کوشیدم تجربیات خود را در قالب کتابی منتشر کنم تا سایر افرادی که در این حوزه فعالیت دارند بتوانند از این تجربیات استفاده کنند. البته علاوه بر این تجربیات، که به تایید برخی دیگر از کارشناسان این حوزه نیز رسیده، از مقالات و تحقیقات معتبر و جدید نیز استفاده کرده‌ام.  

سرلک ادامه داد: با توجه به این‌که سال جاری، سال تولید ملی نامگذاری شده لزوم توجه به دانش بومی کشور بیش از پیش احساس می‌شود و این کتاب در همین راستا می‌تواند سبب رونق تولید داخلی شود. متاسفانه در اغلب صنایع با کمبود کتاب‌های کاربردی مواجهیم. برخی کتاب‌ها به کلی‌گویی پرداخته‌اند که همین امر سبب می‌شود کارشناسان و فعالان یک حوزه خاص، کمتر به مطالعه کتاب روی بیاورند. گروه دیگری از کتاب‌ها نیز از زبان‌های دیگر به فارسی ترجمه شده‌اند که ممکن است کاربرد لازم را در کشور نداشته باشند.

کتاب «صنعت تولید ورمی کمپوست و پرورش کرم خاکی ایزینیا فوتیدا به صورت کاربردی» را انتشارات سفیر اردهال در 192 صفحه، با شمارگان هزار نسخه و به بهای 10 هزار تومان منتشر کرده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 157273