۱
 

کتابی برای آموزش نرم‌افزار seismosignal منتشر شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۱۱
 
 
«آموزش کاربردی نرم‌افزار seismosignal» عنوان کتابی است که علاوه بر آموزش این نرم‌افزار، به مخاطب در مرور مفاهیم مرتبط با مبحث زلزله و همچنین روش به دست آوردن این نرم‌افزار کمک می‌کند.-
روی جلد کتاب
 
روی جلد کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، این کتاب، اثر مشترک عمید هادی، رضا کامگار و سبحان رستمی است. نویسندگان در ابتدای این کتاب مختصری از مفاهیم پایه مهندسی زلزله و دینامیک سازه‌ها را شرح می‌دهند و سپس به معرفی کلی این نرم‌افزار و نحوه ورودی دادن به آن می‌پردازند.

تجزیه و تحلیل شتاب نگاشت وارده، مدیریت برنامه‌، مدیریت نمودارها، سیستم‌های غیر الاستیک، تحلیل تاریخچه زمانی و آنالیز استاتیکی، طیفی و تاریخچه زمانی یک ساختمان 20 طبقه نامنظم، از دیگر مطالب این کتابند.

رضا کامگار، یکی از مولفان این اثر، درباره ویژگی‌های آن گفت: مشابه این اثر در داخل و حتی خارج از کشور وجود ندارد و این کتاب بر اساس نرم‌افزار seismosignal و برای کمک به آموزش آن نوشته شده است. در واقع می‌توان امواج زلزله را به این نرم‌افزار داد و از آن برای محاسبات سیستم‌های سازه‌ای بهره برد و پاسخ سیستم‌های سازه‌ای را در زمان‌های مختلف اندازه گرفت.

این دانشجوی مقطع دکترای رشته عمران ادامه داد: در این کتاب راهنمای چگونگی ورودی دادن به نرم‌افزار و همچنین روش دریافت آن از سایت مربوط ارایه شده است. توضیحات فصل ابتدایی این کتاب نیز به طور مختصر دانشجویان را با مفاهیم مرتبط با زلزله آشنا می‌کند. تلاش کردیم در این بخش از بیان توضیحات اضافی یا تشریح مفصل مسایل بپرهیزیم زیرا بیان کامل این مسایل به کتابی جداگانه احتیاج دارد و از سوی دیگر دانشجویان در طول تحصیل با این مسایل آشنا می‌شوند.

بیان مثال‌های متنوع ویژگی دیگری بود که کامگار به آن اشاره کرد و گفت: این مثال‌ها به کاربردی بودن مطالب کمک می‌کند و مخاطب با مطالعه آن‌ها با فضای این نرم‌افزار بیشتر آشنا می‌شود.

کتاب «آموزش کاربردی نرم‌افزار seismosignal» اثر مشترک عمید هادی، رضا کامگار و سبحان رستمی با شمارگان 550 نسخه و به بهای 6 هزار و 500 تومان از سوی انتشارات سفیر اردهال منتشر شده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 157275
 


 
Salman
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷-۰۳-۲۳ ۱۰:۳۴:۱۱
با سلام و خسته نباشید
لطفا کتاب آموزش سیسموسیگنال رو برا خرید رو سایتتون بذارید ممنون میشم (225435)