«مفهوم‌پردازی واقعیت در جامعه‌شناسی تاریخی» ترجمه شد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۴۸
 
 
انتشارات جامعه‌شناسان ترجمه‌ای از کتاب «مفهوم‌پردازی واقعیت در جامعه‌شناسی تاریخی» را با زیر عنوان «نظام ارباب غایب در ایران» در دست نشر دارد. این کتاب را حمید عبداللهیان با رویکرد جامعه‌شناسی تاریخی در کانادا تالیف کرده است./
نشان انتشارات جامعه‌شناسان
 
نشان انتشارات جامعه‌شناسان

مدیر مسوول انتشارات جامعه‌شناسان در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ضمن اعلام این خبر عنوان کرد: کتاب یاد شده را دکتر غلامرضا جمشیدی‌ها و علیرضا صادقی به زبان فارسی برگردان کرده‌اند. این اثر مطالعه‌ای موردی در جامعه ایران به شمار می‌آید.

شیوا شکاری مباحثی نظیر «تغییر موضع معرفت‌شناختی در جامعه‌شناسی تاریخی جدید»، «چارچوب نظری و روش‌شناختی مطالعه موردی ایران»، «نقد فرضیه دولت خودکامه در ایران پیش از سرمایه‌داری»، «سهم‌بری و ستاندن تولید مازاد» و «تجاری شدن کشاورزی و مشارکت بخش‌های اقتصادی در تولید» را از موضوع های اصلی این نوشتار دانست. 

وی درباره اهمیت این اثر گفت: از آن‌جایی که در حوزه جامعه‌شناسی ایران پژوهش قابل استناد و شایان توجهی به این صورت انجام نشده بود، این کتاب اثری ارزشمند به شمار می‌آید که می‌تواند جایگاه خوبی در این زمینه به دست آورد. 

این کارشناس حوزه جامعه‌شناسی ادامه داد: به دلیل آن که نویسنده کتاب به شکل مستقیم در حوزه «مفهوم‌پردازی واقعیت در جامعه‌شناسی تاریخی» کار کرده است، یافته‌هایش ارزش ویژه‌ای دارد. همچنین این موضوع پایان‌نامه دوره دکترای عبداللهیان در کانادا بوده و این مطالب در آن کشور نیز با اقبال خوبی از سوی محققان حوزه جامعه‌شناسی مواجه شده است. 

قرار است انتشارات جامعه‌شناسان نخستین چاپ کتاب «مفهوم‌پردازی واقعیت در جامعه‌شناسی تاریخی» را تا یک ماه آینده در قطع رقعی به چاپ برساند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 157377