27 تا 30 فروردین 92

سومین نمایشگاه «چاپ دیجیتال و نشر رومیزی» برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : شنبه ۹ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۱۴
 
 
جلال ذکایی، رییس نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی از برگزاری سومین دوره این نمایشگاه در سال آینده خبر داد و گفت: تمام ناشران با حضور در این نمایشگاه از بیست‌‌وهفتم تا سی‌ام فروردین‌ماه 92 می‌توانند تجهیزات مورد نیاز خود در حوزه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی را تهیه کنند.-
سومین نمایشگاه «چاپ دیجیتال و نشر رومیزی» برگزار می‌شود
 
جلال ذکایی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، با بیان این‌که نمایشگاه «چاپ دیجیتال و نشر رومیزی» از همان نخستین دوره خود با اقبال مواجه شد، اظهار کرد: این نمایشگاه در دو دوره قبل، در خردادماه 1390 و 1391 برگزار شد اما زمان برپایی سومین دوره را به دلیل برپایی انتخابات ریاست جمهوری در خرداد‌ماه و این‌که اغلب تبلیغات در انتخابات مذکور به صورت دیجیتالی انجام می‌شوند به فروردین‌ماه موکول کرده‌ایم تا شرایط برای حضور و جذب چاپخانه‌داران علاقه‌مند در این نمایشگاه با هدف تامین مایحتاج دیجیتالی خود فراهم شود.

وی ادامه داد: در دوره‌های قبلی نمایشگاه «چاپ دیجیتال و نشر رومیزی» اغلب شرکت‌کنندگان از گرمای سالن‌های نمایشگاه شکایت می‌کردند که با تعجیل در زمان برپایی نمایشگاه به دلیل مناسب بودن شرایط آب و هوایی این مشکل نیز برطرف خواهد شد.

رییس نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی با بیان این‌که چاپ دیجیتال از زمان آغاز به کار تاکنون بسیار متنوع شده است، افزود: در حال حاضر با توجه به شرایط خاص اقتصاد صنعت نشر و کاغذ، پرداختن به موضوع نشر رومیزی و چاپ کتاب با شمارگان محدود از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار شده است. بنابراین نمایشگاه «چاپ دیجیتال و نشر رومیزی» در این شرایط می‌تواند فرصت مناسبی برای شرکت‌ها و چاپخانه‌دارانی باشد که در این حوزه فعالیت می‌کنند تا تجهیزات مورد نیاز خود را تهیه کنند.

ذکایی در ادامه سخنانش گفت: حتی بسیاری از چاپخانه‌داران شهرستانی که علاقه‌مندند در کنار چاپ افست از چاپ در تیراژ محدود نیز استفاده کنند، می‌توانند به عنوان بازدیدکننده در نمایشگاه «چاپ دیجیتال و نشر رومیزی» حضور داشته باشند و امکانات لازم برای استفاده از چاپ در تیراژ محدود در چاپخانه‌های خود را تامین کنند.

وی عنوان کرد: شرکت‌ها و چاپخانه‌داران علاقه‌مند برای حضور در این نمایشگاه می‌توانند در هفته جاری با مراجعه به پایگاه الکترونیکی www.idpex.ir نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند. مهلت ثبت‌نام تا سه‌شنبه (15 اسفند) اعلام شده است.

رییس نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی در پایان گفت: سومین دوره این نمایشگاه 27 تا 30 فروردین از ساعت 10 تا 18 در هتل المپیک تهران میزبان علاقه‌مندان است. مراسم افتتاحیه در سالن هگمتانه هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 157568