به قلم عباس میرزایی منتشر می‌شود

«روزهای به یاد ماندنی» مستند داستانی واقعه مسجد کرمان

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۰۰
 
 
عباس میرزایی داستا‌ن‌نویس کرمانی از انتشار کتاب «روزهای به یاد ماندنی»، درباره واقعه حمله به مسجد کرمان در سال 57 خبر داد. این داستان از قول دو نوجوان روایت شده‌اند.
«روزهای به یاد ماندنی» مستند داستانی واقعه مسجد کرمان
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی،  عباس میرزایی گفت: واقعه مسجد کرمان که در 24 مهرماه 1357 رخ داد که به اعتقاد بسیاری، یک نقطه عطف در تاریخ انقلاب اسلامی است. 

وی با بیان این‌که واقعه‌ی مسجد کرمان همه کشور را تحت تاثیر قرار داد، افزود: بعد از این واقعه ساواک تصور می‌کرد که توانسته جریان انقلابی مردم را در استان کرمان سرکوب کند اما فردای آن روز سیل جمعیت در کرمان و کل کشور به خیابان‌ها ریخت و از آن پس انقلاب وارد مرحله و فضای جدیدی شد.
 
وی هدف رژیم از حمله ساواک و عمالش به مسجد کرمان را زهره چشم گرفتن از مردم خواند و گفت: رژیم تصور می‌کرد که از آن پس مردم به خانه‌ها می‌روند و شعله انقلاب در کرمان خاموش خواهد شد. 

میرزایی اظهار کرد: در این واقعه ساواک با تطمیع و سوءاستفاده از کولی‌های کرمان، مردم را مورد ضرب و شتم قرار داده و دو نفر هم به شهادت رسیدند.
 
این نویسنده توضیح داد: سعی کردم داستان را از قول 2دو نوجوان که درگیر واقعه و در صحنه هستند و در تظاهرات قبل و بعد از آن شرکت داشته‌اند، روایت کنم تا برای نوجوانان مخاطب جذابیت داشته باشد. 

میرزایی در پایان افزود: داستان واقعه مسجد کرمان در کمتر از 100 صفحه نگاشته شده و زاویه دید آن دانای کل است. 

این کتاب در راستای پروژه «روزهای انقلاب» از سوی دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری و انتشارات سوره مهر منتشر می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 158788