توسط انتشارات هزاره ققنوس

کارگاه مطالعه موضوعی نهج‌البلاغه ادامه می‌یابد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۳۴
 
 
انتشارات هزاره ققنوس قصد دارد بدون هیچ نفع مادی، ضمن تداوم برگزاری کارگاه مطالعه موضوعی نهج‌البلاغه، کارگاه فلسفه به زبان ساده را نیز برگزار کند.-
رضا حاجی‌آبادی
 
رضا حاجی‌آبادی
رضا حاجی‌آبادی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، با اشاره به برگزاری پنجمین نشست از سلسله نشست‌های کارگاه مطالعه موضوعی نهج‌البلاغه گفت: قرار بود جلسه پیشین این سلسله نشست‌ها آخرین نشست آن باشد، اما به دلیل استقبال مخاطبان و درخواست آنان برای ادامه‌دار شدن نشست‌ها تصمیم به برگزاری پنجمین نشست در امروز دوشنبه 25 دی‌ماه ساعت 16 گرفتیم.

وی افزود: ابوالقاسم حسینجانی، نویسنده و پژوهشگر حوزه دین تدریس در این کارگاه را بر عهده دارد. 

به اعتقاد مدیر انتشارات ققنوس،  نهج‌البلاغه می‌تواند از مفاهیم اساسی دین مانند ایمان، دین و جهاد بازتعریفی را به ما ارایه دهد. در واقع این نشست‌ها کمک می‌کنند که رهیافت تازه‌ای به نهج‌البلاغه ايجاد شود. 

حاجی‌آبادی ادامه داد: جلسه‌های پیشین این سلسله‌نشست‌ها به موضوع عاشورا و ایمان اختصاص داشت. قرار است با توجه به استقبال مخاطبان، این نشست‌ها با سخنرانی ابوالقاسم حسینجانی ادامه یابند.

وی با بیان این‌که برگزاری این نشست‌ها هیچ نفع مادی برای انتشارات هزاره ققنوس ندارد، گفت: هیچ وجهی از شرکت‌کنندگان نشست‌ها دریافت نمی‌کنیم، ضمن این‌که قصد داریم در آینده کارگاه داستان‌نویسی و همچنین «فلسفه به زبان ساده» را نیز در دفتر انتشارات برگزار کنیم.

وی توضیح داد: دکتر عبدالحمید ضیایی مدرس کارگاه فلسفه به زبان ساده خواهد بود. این کارگاه مخاطب عام دارد و می‌کوشد جذابیت‌های فلسفه را برای این مخاطبان شرح دهد. زمان برگزاری این کارگاه هنوز قطعی نیست و در صورت قطعی شدن درباره آن اطلاع‌رسانی می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 159158