«سایه‌های بلند» راهی بازار نشر می‌شود

عباسی: رمان، تجربه زیستی نویسنده است

 
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۲۵
 
 
شهریار عباسی درباره تازه‌ترین رمانش با نام «سایه‌های بلند» که به زودی منتشر می‌شود، تاکید کرد که نویسنده در نگارش یک رمان تجربه زیستی خود را می‌نویسد و مخاطب، این تجربه را کشف می‌کند. به گفته وی این داستان درباره یک خانواده پرجمعیت است و مروری بر برخی وقایع پیش و پس از انقلاب دارد.-
عباسی: رمان، تجربه زیستی نویسنده است
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا‌)، عباسی درباره این رمان که از سوی انتشارات روزنه منتشر می‌شود، گفت: رمان «‌سایه‌های بلند» کتابی با حجم 600 صفحه است که محوری اجتماعی، تاریخی دارد.

عباسی با اشاره به این‌که نباید درباره موضوع یک رمان به پرسش و پاسخ پرداخت، گفت: من معتقدم خواننده باید یک رمان را بخواند و تجربه زیستی نویسنده را کشف کند. رمان درباره تجربه زندگی‌هاست که باید در جایی متجلی شود. حال این نقطه تجلی می‌تواند جنگ باشد، یا انقلاب، یک واقعه عشقی یا اجتماعی.

وی دراین‌باره افزود: وظیفه نویسنده پرداختن به یک اتفاق است که در مسیر رمان شکل می‌گیرد. محور، فضا و زمینه‌های هر رمان در خودش اتفاق می‌افتد و با خواننده پیش می‌رود.

نویسنده «می‌خواهم یک نامه‌ی کوتاه بنویسم» با اشاره به زمان وقوع داستان در این کتاب گفت: داستان در دوران‌های پیش و پس از انقلاب در خانواده‌ای پر جمعیت اتفاق می‌افتد، ولی مطلقا درباره انقلاب و وقایع مربوط به آن نیست.

این نویسنده در ادامه از نگارش کتاب دیگرش خبر داد و گفت: این روزها رمان دیگری را با فضایی متفاوت‌تر می‌نویسم . در این اثر در تلاشم تا به تشابه میان موضوعاتی مانند عشق و اعتیاد از منظر مثبت و منفی بپردازم.

به گفته عباسی، رمان «سایه‌های بلند»‌به زودی از سوی نشر روزنه در 600 صفحه منتشر می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 159496