در داستان طنزی از عزت‌الله الوندی

«داداشی‌ها» دنیایی تازه خلق می‌کنند

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۰۱
 
 
«اسمت چیه؟ تربچه» نوشته عزت‌الله الوندی ، جلد نخست از مجموعه هفت جلدی طنز نوجوان حوزه هنری، است که به زودی منتشر می‌شود. الوندی گفت که این کتاب قصه یک نوجوان به نام «پوریا» است که با دو موجود خیالی آشنا می‌شود. مجلدات دیگر این کتاب «داداشی‌ها» نام گرفته‌اند.-
عزت‌الله الوندی
 
عزت‌الله الوندی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از پایگاه اطلاع‌‌رسانی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، عزت‌الله الوندی، داستان‌نویس و شاعر کودک و نوجوان  گفت: «اسمت چیه تربچه» قصه یک نوجوان به نام پوریاست که با دو موجود خیالی آشنا می‌شود و پس از مدتی می‌فهمد که اعضای خانواده‌اش هم از قدیم با این دو موجود خیالی آشنایی دارند.
 
این داستان‌نویس گفت: این دو موجود خیالی، پوریا را به یک سرزمین خیال‌انگیز می‌برند و پس از اتفاقاتی که رخ می‌دهد، پوریا متوجه می‌شود که از او به عنوان یک وسیله استفاده شده تا اشتباه پدربزرگش در گذشته جبران شود. 

وی درباره مجلدات دیگر این کتاب توضیح داد: چون موضوع داستان و شخصیت‌های آن از نظر کارشناسان این دفتر جذاب بود و رخدادهای داستان در یک دنیای خیالی جدید روی می‌دهد، به پیشنهاد دوستان این دفتر تصمیم گرفتم که جلدهای بعدی آن را هم بنویسم. 

الوندی ادامه داد: قرار است این مجموعه با عنوان کلی «داداشی‌ها»، در قالب  هفت جلد به نگارش درآید و از سوی دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری منتشر شود؛ طبق این قرار باید هر سه ماه یک جلد از این مجموعه را به این دفتر تحویل دهم. 

این نویسنده گفت: هر داستان این مجموعه با داستان‌های دیگر ارتباط موضوعی و شخصیتی دارد و قرار است در هر جلد شخصیت‌های جدیدی به داستان اضافه شود. 

الوندی در پایان گفت: «اسمت چیه؟ تربچه» جزو صد کتابی است که اسفند امسال جشن انتشارشان در دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری برگزار خواهد شد. 

پروژه «طنز نوجوان» یکی از پروژه‌های ادبی دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری است که با نظارت داوود امیریان هدایت می‌شود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 161859