به قلم مريم اسلامي

«دختر آقا لک لک» با «بابای چاق و خوشگلم» از راه مي‌رسد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۱۷
 
 
دو مجموعه شعر مریم اسلامی، شاعر کودک و خردسال ازسوی انتشارات سوره مهر منتشر خواهد شد. شعرهای این مجموعه ویژه کودکان دبستانی تا سال چهارم هستند.-
مریم اسلامی
 
مریم اسلامی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، مریم اسلامی، با اعلام این خبر درباره مجموعه شعر خردسال «دختر آقا لک لک» گفت: این کتاب شامل 10 شعر برای گروه سنی زیر دبستان است که موضوعات مختلف را شامل می‌شود.
 
وی همچنین درباره مجموعه شعر کودک «بابای چاق و خوشگلم» توضیح داد: شعرهای این مجموعه ویژه کودکان دبستانی تا سال چهارم است و دربردارنده 12 شعر با موضوعات آزاد و گوناگون است. 

اسلامی افزود: «راز دماغ فیل ها»، «حرف دل» با موضوع نگرانی بچه‌ها از سیگار کشیدن پدران، «محمد(ص)جان» درباره پیامبر اکرم(ص) از شعرهای این مجموعه شعر کودک است.
 
این شاعر کودک هدفش از سرودن این اشعار را ارایه نگاهی نو در کشف پدیده‌های اطراف به کودکان دانست و گفت: می‌خواستم مخاطب کودک را برای دریافتی مبتنی بر کشف و شهود پدیده‌ها یاری کنم و رابطه میان پدیده‌های مختلف را با نگاهی نو به آن‌ها نشان دهم. 

اسلامی درباره «پروژه کودک» دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری گفت: این پروژه حرکت فرهنگی ارزشمند براي شناسایی شاعران حرفه‌ای کودک بود و من اطمینان دارم که منجر به ایجاد موجی در جامعه ادبی خواهد شد. 

وی در پایان افزود: شورای انتخاب آثار دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری در انجام این پروژه دقت خاصی به خرج دادند که آثار ضعیف در قالب این پروژه منتشر نشود، به همین دلیل این پروژه می‌تواند به نوعی معرف شاعران حرفه‌ای کودک و آثار قابل قبول این حوزه باشد که این حسن بزرگی برای یک پروژه ادبی است. 

دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری در ماه جاری جشن تولید 100 عنوان کتاب کودک و نوجوان را در حوزه هنری برگزار می کند که «دختر آقا لک لک» و «بابای چاق و خوشگلم» جزو این ۱۰۰ اثر هستند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 162459