به قلم مهرداد مراد منتشر مي‌شود

نخستین مجلد تريلر پليسي فارسي به نمایشگاه می‌رود

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۵۱
 
 
رمان «مرا به فردا برسان» نخستین جلد از مجموعه داستان پليسي نوشته مهرداد مراد به زودي منتشر و در نمایشگاه کتاب ارایه مي‌شود. به گفته مراد، اين كتاب نخستين تريلر پليسي فارسي پس از انقلاب اسلامي است. این نویسنده عنوان کرد که ممکن است نگارش مجموعه پلیسی را تا ده جلد ادامه دهد.-
مهرداد مراد
 
مهرداد مراد
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، مراد با بيان اين‌كه بيشتر داستان‌هاي پليسي فارسي، معمايي هستند، نه تريلر، گفت: اين دو سبك كاملا متفاوتند؛ در سبك معمايي، قهرمان يا يك پليس، سراسر داستان دنبال يك جنايتكار يا قاتل است و در پايان داستان، او را مي‌يابد، اما در تريلر، از همان ابتدا جنايتكار مشخص است و موضوع مهم، كيفيت و نحوه پيدا كردن اوست.

وي افزود: تعليق، مهم‌ترين ويژگي تريلر است. در اين گونه، قهرمان هميشه در معرض خطر و اتفاق قرار دارد.

مراد با بيان اين‌كه فعلا مجلد اول اين مجموعه را نوشته است، گفت: ظاهرا از داستان‌هاي پليسي در كشور استقبال خوبي شده است. اگر اين اتفاق براي كتاب «مرا به فردا برسان» هم رخ دهد، شايد نگارش آن را تا ده جلد ادامه دهم.

وي درباره داستان كتاب «مرا به فردا برسان» هم گفت: اين كتاب، داستان مأموريت سه‌روزه يك افسر پليس را در سال‌هاي پيش از انقلاب اسلامي روايت مي‌كند و در آن، وقايع انقلاب فقط در پس‌زمينه بيان مي‌شود اما بيش از موضوعات دیگر، شخصيت دروني قهرمان را بررسي كرده‌ام.

مراد افزود: اين كتاب علاوه بر ژانر پليسي، در ژانرهاي تاريخي، سياسي و اجتماعي هم قابل بررسي است ولی جنبه پليسي آن بيش از دیگر موارد است. 

مهرداد مراد متولد 1348 دانش‌آموخته رشته مترجمي زبان فرانسه است. او علاوه بر نويسندگي، در حوزه ترجمه مقالات انگليسي و فرانسوی نیز فعالیت می‌کند. «مرا به فردا برسان» نخستين كتاب وی است که به زودي از سوي انتشارات نگيما منتشر و در نمایشگاه کتاب ارایه مي‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 163369