با چاپ مجدد این اثر دوباره عرضه می‌شود

«قرار ملاقات» هرتا مولر در نمایشگاه کتاب تهران

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۵۶
 
 
چاپ دوم رمان «قرار ملاقات» اثر هرتا مولر، در نمایشگاه کتاب بیست‌وششم عرضه می‌شود. مولر، برنده جایزه نوبل ادبیات، این اثر را در نقد جامعه کمونیستی نوشته است.-
روی جلد کتاب
 
روی جلد کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، انتشارات مروارید چاپ دوم کتاب «قرار ملاقات» هرتا مولر با ترجمه مهرداد وثوقی را در نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌کند.

ترجمه این رمان که نخستین بار سال گذشته (1391)  منتشر شده بود، در کمتر از یک سال به چاپ دوم رسیده است. «قرار ملاقات» داستان زنی است که شباهت زیادی به مولر، نویسنده داستان دارد و تا پایان ماجرا هم نامی از وی برده نمی‌شود. قهرمان و راوی داستان زنی جوان است که در کارخانه دوزندگی کار می‌کند و روزی برای بازجویی نزد پلیس مخفی می‌رود. بعد از این حادثه است که زندگی سال‌های گذشته این راوی جوان در ذهن او مرور می‌شود و بخش زیادی از داستان را شکل می‌دهد. 

قرار ملاقات رمانی است که مولر آن را در نقد جامعه کمونیستی نوشته و در سال 1997 به چاپ رسانده است. این اثر در سال 2001 به زبان انگلیسی ترجمه شد و ترجمه فارسی‌اش نیز بر اساس نسخه انگلیسی آن است.

«مولر» در سال 1953 در رومانی به دنیا آمد و از آن جا که آثارش در رومانی با منع انتشار مواجه شدند، زادگاهش را به مقصد آلمان غربی ترک کرد. در بسیاری از آثار این نویسنده می‌توان نشان‌هایی از حکومت سوسیالیستی سابق کشور رومانی را مشاهده کرد.
 
این نویسنده سیزدهمین نویسنده آلمانی است که توانسته جایزه نوبل ادبیات را در سال 2009 به دست بیاورد. برخی معتقدند رمان «قرار ملاقات» وی نقش مهمی در اهدای این جایزه به وی داشته است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 165273