«جامعه‌شناسی جنبش‌های اجتماعی» در راه است

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۰
 
 
«جامعه‌شناسی جنبش‌های اجتماعی» با زیر عنوان «تحول کنش‌های کارگری در ایران» نام اثری از دکتر نوذر امین‌صارمی است که به زودی منتشر می‌شود.-
تصویر تزیینی است
 
تصویر تزیینی است

محمد روشنی، مدیر انتشارات دانشگاه امام صادق(ع) در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، این کتاب در راستای بررسی و تبیین تحولات کنش‌های کارگری ایران و نقش عوامل ساختاری در آن تدوین شده است.
 
وی افزود: بر این اساس تبيين تاريخي جنبش‌هاي كارگري پيشرو در جهان مانند انگلستان، آمريكا، فرانسه، آلمان و ايتاليا از موضوعات اصلی کتاب به شمار می‌آید. 

مدیر انتشارات دانشگاه امام صادق(ع) بیان کرد: مولف اثر ضمن ارایه تاریخچه‌ای از جنبش‌هاي كارگري جهان، اين پديده را در ايران بررسی کرده است. وی کوشیده جنبش‌هاي كارگري ایران را از دوران شكل‌گيري طبقه كارگر تا ظهور انقلاب اسلامي، بررسي و تبیین کند. 

روشنی یکی از نکات قابل تامل این اثر پژوهشی را ارزیابی تحولات كنش‌هاي كارگري در چند دهه اخير و عوامل موثر بر آن دانست که در بخش تبيين تجربي جنبش‌هاي كارگري جای دارد.

نوذر امین‌صارمی از محققان حوزه علوم اجتماعی است که از جمله پژوهش‌ها و تالیفات وی می‌توان به کتاب «درآمدی بر کاربرد روش تحقیق در علوم انتظامی»، «انحرافات اجتماعی و خرده فرهنگ‌های معارض»، «جنبش‌های اجتماعی به مثابه قدرت نرم»،‌ «اثر حادثه نشینی بر وقوع جرایم اجتماعی شهرستان کرمانشاه» و «آسیب‌شناسی پژوهش در دافوس» اشاره کرد.

انتشارات دانشگاه امام صادق(ع) نخستین چاپ کتاب «جامعه‌شناسی جنبش‌های اجتماعی؛ تحول کنش‌های کارگری در ایران» را به زودی چاپ و روانه بازار کتاب می‌کند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 170371