با سخنرانی علی‌اصغر محمدخانی در همایش «زنان در ادبیات معاصر ایران و روسیه»

شعر زنان شاعر ایرانی و روسی در روسیه تحلیل می‌شود

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۰۹
 
 
علی‌اصغر محمدخانی، معاون فرهنگی و بین‌الملل شهر کتاب، برای شرکت در همایش «زنان در ادبیات معاصر ایران و روسیه» به روسیه می‌رود.-
علی اصغر محمدخانی
 
علی اصغر محمدخانی

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از مرکز فرهنگی شهر کتاب، محمدخانی، معاون فرهنگی شهر کتاب،  جمعه، ۳۱ خرداد برابر با ۲۲ ژوئن ،سالروز تولد «آنا آخماتووا»، در همایش زنان در ادبیات معاصر ایران و روسیه درباره‌ «درنگی در صدای زنان شاعر ایران و روسیه» و جایگاه آنا آخماتووا در ایران و آثار ترجمه شده‌ او سخنرانی می‌کند. 

وی  شنبه، اول تیر ماه، در دیدار و گفت‌وگو با برخی از شاعران و مترجمان، گزیده‌ای از شعر معاصر ایران را برای ترجمه به روسی تدوین می‌کند.

محمدخانی سه‌شنبه، چهارم تیرماه، با حضور در خانه‌ نویسندگان سن‌پترزبورگ، تحولات ادبی ایران را در سه دهه‌ اخیر ترسیم کرده و به نقش زنان نویسنده و دغدغه‌های آنان در نوشتن می‌پردازد. 

مرکز فرهنگی و بین‌المللی شهر کتاب از سال گذشته با برگزاری همایش سعدی و پوشکین در تهران و مسکو و نیز برگزاری نخستین پل ادبی ایران و روسیه، برنامه‌های مختلف فرهنگی و ادبی را در پنج سال آینده با همکاری نهادهای ادبی روسیه تدارک دیده است که به مرور اجرا می‌شود. 

همچنین محتمل است پل ادبی ایران و روسیه در سال جاری با حضور هفت نویسنده شاعر و منتقد ایرانی به مدت یک هفته به میزبانی نهادهای فرهنگی روسیه در مسکو تشکیل شود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 171693