با برگزیدگان چهارمین همایش اندیشه و قلم/5

ذاکری: همایش اندیشه و قلم با اطلاع‌رسانی بهتری برگزار شود

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۲۰
 
 
سید تراب ذاکری، نویسنده برگزیده چهارمین همایش اندیشه و قلم ارتش معتقد است که بُعد اطلاع رسانی این همایش کمرنگ است و باید به گونه‌ای باشد که نویسندگان شهرستانی هم به خوبی از برگزاری این همایش اگاه شوند.-
سید تراب ذاکری
 
سید تراب ذاکری
سید تراب ذاکری، نویسنده برگزیده چهارمین همایش اندیشه و قلم ارتش به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، گفت: کتاب ناگفته‌های جنگ در خوزستان (اطلاعات در جنگ تحمیلی) در سه جلد و کتاب دیگری درباره فعالیت‌های مقام معظم رهبری در منطقه اهواز و ستاد جنگ‌های نامنظم شهید دکتر مصطفی چمران را به دبیرخانه این همایش ارسال کردم.

وی با بیان این‌که «در کتاب اطلاعات در جنگ تحمیلی ناگفته‌های بسیاری بیان شده است» برگزاری همایش اندیشه و قلم ارتش به صورت دوسالانه را یکی از کاستی‌های آن دانست و ادامه داد: اما این همایش مشوق خوبی برای نظامیان محسوب می‌شود که آثاری را به رشته تحریر درآورند و برای ارسال آن‌ها به دبیرخانه اشتیاق داشته باشند.

ذاکری در این‌باره افزود: اکنون کار تالیف و پژوهش در ارتش متولی خوب و منسجم خود را یافته است. استادان ارتشی، نظامیان و خانواده آنان وارد جریان کتاب و نگارش شده‌اند و این فراخوان اکنون در میان ارتشی‌ها با استقبال روبه‌روست اما گمان می‌کنم تبلیغات رسانه‌ای همایش اندک است.

این نویسنده نظامی و سرتیپ دوم زرهی ستاد در ارتش با بیان این‌که همایش اندیشه و قلم با یک جلسه پخش از سوی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند بازخورد چندانی داشته باشد، گفت: بیشتر نطامیان ساکن در شهرستان‌ها از برگزاری چنین همایشی مطلع نیستند. باید با اطلاع رسانی دقیق از نحوه نگارش و ارسال اثر مطلع شوند و آثارشان را در این همایش مورد ارزیابی داوران قرار دهند. این امر با همت رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران به یقین محقق خواهد شد همچنان که در عمر چهار دوره‌ای همایش اندیشه و قلم شاهد حرکت رو به رشد همایش بوده‌ایم.

اثر سه جلدی «اطلاعات در جنگ تحمیلی» نوشته سید تراب ذاکری در همایش چهارم اندیشه و قلم رتبه نخست را در گروه دفاع مقدس به دست آورد. اختتامیه این همایش روز 15 تیرماه در سالن کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 173683