با هدف تقویت دانش کودکان

«بازي كن و بياموز» در قالب طرح‌هاي علمي منتشر شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۲۹
 
 
«بازي كن و بياموز» عنوان يكي از تازه‌ترين كتاب‌هاي منتشر شده از سوي موسسه انتشارات قدياني است كه در قالب طرح‌هايي علمي و فعاليت‌هايي آسان كودكان را با شگفتي‌هاي جهان علم آشنا مي‌کند.
«بازي كن و بياموز» در قالب طرح‌هاي علمي منتشر شد
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «بازي كن و بياموز» كتابي در بردارنده طرح‌هاي علمي و فعاليت‌هاي آسان براي بچه‌هاست. كتابي نوشته «جنيس ون كليو» كه رضوان خرميان ترجمه آن را برعهده داشته است.

«بازي كن و بياموز»، از جمله كتاب‌هاي كارمربي و كودك به شمار مي‌آيد. كتابي كه حرف‌هاي بسياري براي گفتن به پدران و مادران جوان در خصوص آشنايي كودكان با جهان گسترده هستي دارد.

«ون كليو» نويسنده اين كتاب در يادداشتي خطاب به مربيان و والدين مي‌گويد: «اغلب بچه هاي كوچك معني علومي همچون شيمي، فيزيك و زيست شناسي را نمي‌دانند. اما كافيست كه به آنها دستور العملي در مورد توپ‌فنري و آهن‌ربا بدهيد. يا آنها را دنبال جمع آوري حشرات بفرستيد. دراين صورت خواهيد ديد كه چگونه چشمانشان از شوق مي‌درخشد.»

اين كتاب به والدين جوان و مربيان كودك امكان اين را مي دهد كه با راهنمايي هاي درج شده در كتاب فرصت كشف‌هاي تازه‌اي را به کودکان بدهند. اين كتاب با راهنمايي هايي بسيار ساده تعدادي ايده خوب در راستاي معرفي علوم ياد شده به شما مي‌دهد تا ازآن طريق به كنجكاوي‌هاي طبيعي كودكان پاسخ دهيد.

این کتاب پر از ايده‌هاي جالب و شامل بيش از50 آزمايش ساده است.

ازديگر ويژگي‌هاي مثبت اين كتاب مي‌توان به الهام گرفتن نويسنده از سوالاتي اشاره كرد كه كودكان معمولا از والدين يا مربيان خود مي‌پرسند. والدین ازطريق آزمايشات ساده‌اي كه دراين كتاب آموزش داده شده مي‌توانند فرصت تجربه‌هايي هيجان‌انگيز براي این دانشمندان كوچك فراهم كرده و به آنان كمك كنند تا مهارت‌هاي علمي خود را افزايش دهند.

 بخش اول کتاب مبحث علم فيزيك را دربر مي‌گيرد. در اين بخش به سوالاتي همچون «مي خواهم بدانم آيا راهي هست كه هوا را بگيرم؟» و «مي خواهم بدانم چرا موهايم به شانه مي چسبد» با كمك آزمايش‌هاي اين كتاب پاسخ عملي داده می‌شود.

بخش دوم كتاب هم دربردارنده سوالاتي در حوزه علوم طبيعي است. «مي‌خواهم بدانم چرا چشمان گربه در تاريكي مي درخشد» يكي از سوالاتي است كه با كمك خود بچه‌ها مي‌توان در اين فصل به پاسخ آنها داد.

فصل سوم سوالاتي در خصوص بدن انسان را دربر مي‌گيرد. فصلي كه به طور حتم سوالات بسياري از كودكان به آن مرتبط مي شود. «مي‌خواهم بدانم چرا مزه غذاها با هم متفاوته؟» از سوالاتي است كه دراين بخش به آن‌ها پاسخ داده می شود.

کتاب«بازي كن و بياموز» نوشته «جنيس ون كليو» با ترجمه رضوان خرميان در 224 صفحه با شمارگان هزار و 100نسخه‌ای و به قيمت 14 هزار تومان به تازگي وارد بازار كتاب شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 173880