«فرهنگ و آداب روزه‌داری با غذاهای طبیعی» بر چهارمین پله نشست

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۰
 
 
کتاب «فرهنگ و آداب روزه‌داری با غذاهای طبیعی» به چاپ چهارم رسید. این اثر ضمن تاکید بر فرهنگ روزه‌داری و بیان فواید آن، دستورهای غذایی که در این ایام استفاده آن‌ها سودمندتر است، معرفی می‌کند.-
جلد کتاب
 
جلد کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، این کتاب اثر مشترک دکتر محمد دریایی، متخصص علوم زیستی و گیاهان دارویی و رسول حیدری، مدرس تغذیه گیاهی است که با احادیثی درباره لزوم روزه‌داری آغاز می‌شود.

مولفان در بخشی با عنوان «روزه از نظر درمان‌های طبیعی» بیان کرده‌اند که این دستور پیامبر اکرم(ص) همان چیزی است که نه تنها در گذشته بلکه امروزه بسیاری از محققان و درمانگران طبیعی در آمریکا، انگلیس و آلمان به آن رسیده و آن را با تجربه و آزمایش به اثبات رسانده‌اند.

همچنان که کتاب «فرهنگ و آداب روزه‌داری با غذاهای طبیعی» اشاره دارد، متخصصان درمان طبیعی نخستین و اساسی‌ترین اصل درمان طبیعی را این موضوع می‌دانند که «تمامی بیماری‌ها معلول یک علت مشابه هستند و آن جمع شدن مواد زاید و زیان‌بار در دستگاه‌های بدن و تلاش برای دفع آن‌ها.»

این کتاب روزه را بزرگترین عامل پاکسازی و اصول تغذیه صحیح در ماه مبارک رمضان عنوان می‌کند و ضمن معرفی غذاهای دیر هضم و سریع‌الهضم نحوه ترکیب و مصرف آن‌ها را می‌آموزد.

در این اثر که در بیست و سه فصل تنظیم شده است، فرهنگ و آداب روزه‌داری به عنوان برنامه اعتدال، تضمین سلامت بشر و رژیم غذایی شفابخش ارایه شده‌اند.
 
«روزه در جهان طب و بهداشت»، «فواید افطار با خرما»، «پیام‌های بهداشتی و طبی ماه رمضان»، «احکام روزه بیمار»، «برنامه غذایی افطار و سحر»، «غذاهای شیرین و شیرینی‌ها» و «شربت‌ها» عناوین برخی  فصول این نوشتارند.

مخاطبان با مطالعه این اثر با مهم‌ترین عوارض روزه بدون سحری، مهم‌ترین عوامل گرسنگی و تشنگی زودرس، توصیه‌های سحری و پاسخ ائمه معصوم(ع) در شبهه فراکنی‌های مغرضانه روزه، آشنا می‌شوند.

از فصل نوزدهمین تا بیست و سوم کتاب طرز تهیه غذاهایی برای سحری، افطاری، شیرینی‌ها و دم‌نوش‌ها ذکر شده است. از این میان می‌توان آش شله قلمکار، آش گندم و عدس، خورش کرفس با سویا، حلوای هویج، کاچی، آبگوشت گیاهی، آش ترخون، هلیم بادمجان، کوفته، آش لوبیا سفید، قیمه پلو با گوجه، شربت عسل با اسفرزه، شیرینی خرمایی، شربت سرکه شیره و دم کرده دارچین و زنجبیل را نام برد.

چهارمین چاپ کتاب «فرهنگ و آداب روزه داری با غذاهای طبیعی» را انتشارات سفیر اردهال با شمارگان هزار و 100 نسخه در 244 صفحه به بهای هشت هزار تومان منتشر کرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 173926