نگاهي به آثار برگزيده"كتاب فصل"_48

مجموعه داستان بيوك آقا

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۸۶ ساعت ۱۲:۰۰
 
 
برگزاري جشنواره كتاب فصل از يك سو در صدد تقدير از پديدآورندگاني است كه تلاش آن‌ها در هياهوي پر اثر و پر ثمر صنعت نشر كشور، كمتر ديده مي‌شود. از سوي ديگر آثار برتر اين جشنواره منابع مطالعاتي مناسبي براي علاقه‌مندان در حوزه‌هاي مختلف است. در اين مجال معرفي يكي از آثار منتخب جشنواره كتاب فصل را مي‌خوانيد./
مجموعه داستان بيوك آقا
 
خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، بيوك‌آقا سال ششم دبستان است اما به نظر پدرش بزرگ شده و بايد ازدواج كند. او پس از ازدواج نيز به تحصيل ادامه داده و عصر را به شيطنت با هم‌سالانش مي‌گذراند. 

چندي بعد همسر بيوك‌آقا دختري به دنيا مي‌آورد. مرد نوجوان به دخترك به چشم عروسك يا هم‌بازي خويش نگاه مي‌كند و تمام اوقات فراغت خود را به بازي با وي مي‌گذراند.

روز آخرين امتحان ثلث سوم همه در مدرسه منتظرند تا بيوك‌آقا برسد و امتحان شروع شود. در اين هنگام يكي از دوستان او از راه رسيده و خبر مي‌دهد كه شب گذشته دخترك بيوك‌آقا وقت خواب زير بيوك‌آقا مانده و حالا بيوك‌آقا او را به بيمارستان برده‌است. 

بيوك‌آقا، تخته‌سياه، چشم زيبا، زمام امور، قربان، گل‌هاي آفتابگردان و پارك ذوذنقه داستان‌هاي اين كتاب را تشكيل مي‌دهند و تمامي آنها به جز «پارك ذوذنقه» به نوعي با فضاي مدرسه در ارتباطند.

كتاب «مجموعه داستان بيوك آقا»، نوشتۀ :يوسف خوش‌كلام، تهران: انتشارات پيدايش.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 17436