انتشار کتابی درباره حمایت از حقوق حیوانات در اسلام به فارسی

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۰۰
 
 
مدیرمسوول انتشارات ناجی جزایری از ترجمه و انتشار کتاب عربی «حقوق و جایگاه حیوانات در قرآن و حدیث» به زبان فارسی با عنوان «حمایت از حقوق حیوانات در اسلام» خبر داد.-
تصویر این کتاب به زبان عربی
 
تصویر این کتاب به زبان عربی
سیدهاشم ناجی موسوی جزایری در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، اظهار کرد: این کتاب را چندی پیش برای مخاطبان عرب‌زبان و افرادی که به زبان عربی تسلط دارند، نوشتم. اینک محتوای این نوشتار را به زبان فارسی برگردانده‌ام تا تمامی فارسی‌زبانان علاقه‌مند به حمایت از حقوق حیوانات از آن بهره ببرند.

وی ادامه داد: مدتی از برگردان فارسی محتوای این اثر می‌گذرد و اکنون این نوشتار در مرحله حروف‌چینی قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود در ماه‌های آینده روانه بازار کتاب شود.

مولف کتاب «پاداش خوبی‌ها در قرآن» گفت: کتاب حقوق و جایگاه حیوانات در قرآن و حدیث در 10 فصل به مطالبی درباره رفتار مناسب و نامناسب با حیوانات می‌پردازد.

وی افزود: همچنین بخشی از محتوای کتاب حقوق حیوانات در قرآن و حدیث به «اموری که به صید حیوان قابل صید اختصاص دارد»، «اموری که به کشتن و خوردن گوشت حیوان تعلق دارد»، «حقوق حیوانات در حرم مکه مکرمه»، «اموری که به گوسفند قربانی اختصاص دارد» و «پاداش رفتار عادلانه با حیوانات در آخرت» توجه دارد. در این کتاب سخن از حقوق حیواناتی نظیر قورباغه، گوسفند، گاو، اسب، مورچه، زنبور،‌ خروس، ماهی،‌ قمری، ‌هدهد، قرقاول، شتر، خوک، سگ، گرگ، آهو، گنجشک و شیر به میان می‌آید.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 175021