«داستان زندگی و پژوهش‌های استیون هاوکینگ» به چاپ ششم رسید

 
تاریخ انتشار : شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۳
 
 
چاپ ششم کتاب «داستان زندگی و پژوهش‌های استیون هاوکینگ» تالیف کیتی فرگوسن که توسط رضا خزانه ترجمه شده است به همت انتشارات فاطمی روانه بازارکتاب شد.-
«داستان زندگی و پژوهش‌های استیون هاوکینگ» به چاپ ششم رسید
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کیتی فرگوسن نویسنده این کتاب، پس از ساعت‌ها مصاحبه با هاوکینگ و تلاش برای کشف زوایای زندگی و اندیشه‌های علمی او، این کتاب را برای اولین بار در سال 1992 منتشر کرد. از آن به بعد این کتاب هر سال تجدید چاپ و در سطح جهانی توزیع می‌شود.

«بزرگترین تلاش در زمینه علم» و «هدف ما چیزی کمتر از آن نیست که توجیه کاملی از جهانی که در آن زندگی می‌کنیم، بیابیم» عناوینی هستند که درفصل‌های اول و دوم کتاب به آن پرداخته شده است.

نویسنده در فصل سوم به « نباید هرچه را که می خوانیم، باورکنیم » می‌پردازد و سعی دارد تا مخاطب را به ژرف اندیشی و تعمق دراندیشه‌های هاوکینگ ترغیب کند. انفجار سیاهچاله و  آیا چشم‌انداز پایان فیزیک نظری نزدیک است دیگر عناوینی هستند که دراین کتاب به چشم می‌خورند.

مترجم در پیشگفتار کتاب آورده است: «شاید چهره استیون هاوکینگ را در حالی‌که روی صندلی چرخدارش نشسته، سرش را به‌بالای صندلی تکیه داده‌ و لبخندی بر لب دارد، در تلویزیون و رسانه‌ها دیده و درباره شرایط زندگی خصوصی او مطالبی شنیده باشید. او ضمن مبارزه دائمی با بیماری درمان‌ناپذیرش، همواره در تلاش برای دستیابی به پاسخ این سؤال اصلی کیهان‌شناسی است که: این جهان از کجا آمده است و به‌کجا می‌رود؟ زندگی او، تلاشی مستمر در راه کشف حقایق این جهان است. او به دنبال نظریه همه چیز است: نظریه جامعی که بتواند قوانین حاکم بر این جهان را، در یک سری معادلات و قواعد خلاصه کند.»

استیون هاوکینگ یکی از بزرگترین دانشمندان معاصر در زمینه کیهان‌شناسی که است که پژوهش‌های خود را با تکیه بر نظریه نسبیت عمومی اینشتین و مکانیک کوانتومی در زمینه چگونگی آغاز جهان، سیاهچاله‌ها و جهان‌های نوزاد ارایه کرده است . فرضیه جهان بدون مرز و نظریه گسیل تابش از سیاهچاله‌ها از نوآوری‌های اصلی اوست.

انتشارات فاطمی چاپ ششم کتاب «داستان زندگی و پژوهش‌های استیون هاوکینگ» را در 192 صفحه با شمارگان هزار و 500نسخه به قیمت هفت هزار و 500 تومان منتشر کرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 175338