نیکوکاران نابکار در یک کتاب معرفی می‌شوند

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۲۲
 
 
کتاب«نیکوکاران نابکار:افسانه تجارت خارجی آزاد و تاریخچه پنهان سرمایه‌داری» نوشته هاجون هانگ از سوی انتشارات کتاب آمه منتشر شد.-
نیکوکاران نابکار در یک کتاب معرفی می‌شوند
 
به گزارش خبر گزاری کتاب ایران (ایبنا)، در سرآغاز کتاب از مترجمان می‌خوانیم: «این کتاب در مقابل کتاب «جهان مسطح است» توماس فریدمن و آثار مشابه اقتصاددانان نولیبرال نوشته شده که توصیه‌ها و نسخه‌های پیشنهادی‌شان به کشورهای در حال توسعه در اغلب موارد به فاجعه انجامیده است. آنان تاکید دارند که فقط با سرمایه‌داری بی‌مهار و تجارت جهانی کاملا آزاد کشورهای توسعه یافته می‌توانند از تنگدستی رهایی یابند. این کتاب خلاف آن را می‌گوید.»

هاجون چنگ، در مقام نویسنده در این کتاب نمونه‌های متعددی از کشورهای صنعتی بزرگ جهان امروز یا صنایع موفق و غول آسای امریکایی، ژاپنی و اروپایی را مثال می‌آورد که همگی در گذشته‌های دور و نزدیک، سیاست‌‌ها و روش‌هایی را برای دستیابی به رشد و توسعه اتخاذ کرده‌اند که هیچ یک باب میل نئولیبرال‌های امروزی نبود‌ه‌اند.

نویسنده در نه فصل کتاب خود مي‌کوشد تاريخچه واقعي سرمايه‌داري و جهاني سازي را روايت کند و با حمله به باورهاي نادرست درباره توسعه، مطالب جدیدی را به مخاطب ارایه دهد.

کتاب حاضر با شمارگان دو هزار نسخه‌ای در 382 صفحه و به قیمت 17 هزارتومان از سوی انتشارات کتاب آمه به چاپ رسیده است. 
خبرنگار: مرجان ترابی
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 175783