یازدهمین شماره پژوهشنامه مدیریت منتشر شد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۵۷
 
 
یازدهمین شماره پژوهشنامه مدیریت با عنوان « مدیریت استراتژیک و کارآفرینی» با 65 پرسشنامه به همت سازمان مدیریت صنعتی به بازار نشر عرضه شده است._
جلد پژوهشنامه
 
جلد پژوهشنامه

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، سازمان مدیریت صنعتی 11 شماره پژوهشنامه مدیریت را با عنوان «مدیریت استراتژیک و کارآفرینی» در هفت فصل و 65 پرسشنامه منتشر کرد. 

 سیدمحمد مقیمی، استاد دانشگاه تهران و مجید رمضان، استادیار دانشگاه صنعتی مالک‌اشتر در مقام مولفان این شماره، علاوه بر ارایه 65 پرسشنامه معتبر جهانی در ابتدای هر فصل کتاب چکیده‌ای از مبانی نظری مدیریتی را نیز منتشر کرده‌اند. 

نخستین فصل این شماره با عنوان «تفکر استراتژیک و تعیین چشم‌انداز» شناخته می‌شود و شامل هفت پرسشنامه درباره چشم‌انداز، نیازها و مهارت‌های تفکر استراتژیک در رهبری است. 

فصل دوم با 9 پرسشنامه متنوع درباره نقاط قوت، ضعف تهدیدها و فرصت‌‌ها و پویایی و رقابت در سازمان با عنوان «تجزیه و تحلیل محیطی» شاخته می‌شود.

سومین فصل کتاب «برنامه‌ریزی استراتژیک» با 9 پرسشنامه به موضوع‌هایی مانند رضایت مشتریان از کالاها و خدمات سازمان، رسمیت برنامه‌ریزی استراتژیک، اثربخشی فرآیند ایجاد استراتژی پرداخته است.

ازجمله مباحثی که مولفان در فصل چهارم کتاب یعنی «مدیریت خلاقیت و نوآوری» بر آن متمرکزند می‌توان به ابتکار و نوآوری شغلی، جو نوآوری و خلاقیت و نوآوری در سازمان اشاره کرد. این فصل در مجموع شامل 9 پرسشنامه است.

«کارآفرینی مستقل» با 8 پرسشنامه با موضوع‌هایی مانند ارزیابی برنامه، آمادگی و بررسی کارآفرینی، عوامل خودکامیابی موثر بر کارآفرینی پنجمین فصل کتاب است.

فصل ششم با 11 پرسشنامه با پرسشنامه‌هایی مانند ظرفیت کارآفرینانه افراد،‌ مهارت‌های کارآفرینی، عوامل موثر بر رفتار کارآفرینی و انگیزه کارآفرینی شناخته می‌شود.

«کارآفرینی سازمانی» عنوان فصل هفتم است که شامل 12 پرسشنامه با موضوع‌هایی مانند رفتارکارآفرینانه، سنجش میزان بی‌تفاوتی در کارکنان سازمان، نگرش کارکنان به جنبه‌های مختلف سازمان است. 

یازدهمین شماره پژوهشنامه مدیریت با عنوان استراتژیک و کارآفرینی در 201 صفحه به بهای 8 هزار تومان و شمارگان 1200نسخه به همت انتشارات سازمان مدیریت صنعتی به بازار نشر عرضه شده است.
خبرنگار: سمیه حسن‌نژاد

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 176574