«آقای سفیر» پس از 20 روز به چاپ دوم رسید

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۷
 
 
کتاب «آقای سفیر» که مصاحبه محمدمهدی راجی با محمدجواد ظریف، سفیر پیشین ایران در سازمان ملل متحد و وزیر امور خارجه دولت يازدهم را در بردارد، پس از 20 روز از انتشارش به چاپ دوم رسید.-
جلد کتاب
 
جلد کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، این اثر ضمن ارایه بیوگرافی کاملی از دکتر محمدجواد ظریف، علاوه با مروری بر زندگی شخصی این چهره سیاسی، به مسایل کاری و دغدغه‌های سیاسی این دیپلمات پرداخته است.

این اثر در دو بخش گفت‌وگوی راجی با ظریف را ارایه می‌کند؛ بخش نخست رخدادها و خاطرات او را با درون‌مایه‌ای آسیب‌شناسانه بیان می‌کند و بخش دوم به مباحث نظری در حوزه دانش روابط بین‌الملل و سیاست خارجی اختصاص دارد.

کتاب «آقای سفیر» مخاطبان را با ویژگی‌های عام و مناسبات ایران و جهان، گسست‌ها و پیوندهای تاریخی در سیاست خارجی، عنصر ژئوپولیتیک و تاثیر آن در قدرت منطقه‌ای ایران، خوانش انقلابی رویدادهای بین‌المللی؛ برگرفته از آموزه‌های مکتب تشیع، تمایز آشکار دیپلمات و دیپلماسی ایرانی در مقایسه با هنجارهای پذیرفته شده جهانی، آیین گفت‌وگوی منحصر به فرد و درجاتی از تقابل و تعارض تا تعامل و همکاری آشنا می‌کند.  

به گفته مجيد شيرازي، مسوول واحد فروش نشر نی نخستین چاپ این کتاب که روزهای ابتدای مرداد ماه روانه بازار کتاب شده بود، کمتر از 20 روز به پایان رسید و دومین چاپ کتاب با همان مشخصات چهار روز قبل منتشر و در بازار نشر عرضه شد.

این درحالی است که فروش هزار نسخه از یک کتاب به طور متوسط در یک سال به پایان می‌رسد.

دومین چاپ کتاب «آقای سفیر» را نشر نی چهار شنبه(30 مرداد) با شمارگان هزار و 500نسخه در 368 صفحه به بهای 15 هزار تومان روانه بازار نشر کرد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 178023