انتشار «به رنگ آسمان» با روایتی کودکانه از نیایش

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۳۲
 
 
کتاب «به رنگ آسمان» می‌کوشد نیایش و دعا را با زبانی کودکانه برای این رده سنی روایت کند.-
تصویر کتاب
 
تصویر کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، این کتاب از مجموعه کتاب‌های کودک و نیایش است و تاکنون از این مجموعه کتاب‌های «قصه شیرین نماز من» و «من نماز را دوست دارم »منتشر شده است.

«به رنگ آسمان» با زبانی کودکانه به شرح دعای کمیل، دعای جوشن کبیر، دعای مکارم‌الاخلاق و دعای عرفه پرداخته، به این صورت که بخش‌هایی از این دعاها انتخاب شده و با نثری روان و به زبانی که کودکان با آن ارتباط برقرار کنند، نگاشته شده است. 

واژه‌نامه انتهای کتاب شان نزول و تمامی مواردی را که به هر یک از دعاها مربوط می‌شود، برای کودکان تشریح می‌کند. شان نزول دعا و داستان‌های مرتبط با آن کلیدی است که کودک را در برقراری ارتباط با متن دعاهای یادشده یاری می‌کند. 

یکی از ویژگی‌های این کتاب متن فارسی دعا است. در واقع، نویسنده بدون استفاده از متن عربی تلاش کرده تا با تکیه بر متن فارسی کتاب و استفاده از نثری شیوا، دعا را به کودک منتقل کند تا کودک خود بتواند دعا را بخواند.

علاوه بر متن روان و ساده این کتاب، تصاویر تمام رنگی کتاب به کودک کمک شایانی می‌کند تا با متن دعا ارتباط برقرار کند. 

کتاب«به رنگ آسمان» به قلم ناصر نادری و تصویرگری ندا عظیمی با شمارگان دو هزار نسخه در 24 صفحه و به بهای 40 هزار ریال تا دو هفته آینده از سوی انتشارات ذکر روانه بازار کتاب خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 179360