از سوی حوزه هنری استان همدان

«خمپاره‌های سرگردان» به کتابفروشی‌ها رسید

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۵۳
 
 
«خمپاره‌های سرگردان» نام کتابی است که به‌تازگی از سوی حوزه هنری استان همدان راهی بازار نشر شده است. این اثر هفت داستان کوتاه با موضوع دفاع مقدس را ارایه می‌کند.-
«خمپاره‌های سرگردان» به کتابفروشی‌ها رسید
 

طیبه شایسته، مدیر روابط عمومی حوزه هنری استان همدان با بیان این مطلب به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، اظهار کرد: توجه به استعدادهای استانی، اهتمام در آفرینش آثار شاخص در حوزه‌های انقلاب اسلامی و جنبش بیداری اسلامی، دفاع مقدس، خانواده و اخلاق، تمدن اسلامی، عدالت و پیشرفت از رویکردهای اصلی حوزه هنری استان همدان به شمار می‌آیند.

وی با بیان این‌که حوزه هنری استان همدان با هدف بیان خاطرات و فداکاری‌های رزمندگان دوران دفاع مقدس کتاب «خمپاره‌های سرگردان» را منتشر کرده است، گفت: این اثر توسط سه نویسنده همدانی با نام‌های تیمور آقامحمدی، سیدمهرداد موسویان و بهناز ضرابی‌زاده به رشته تحریر درآمده‌اند.

مدیر روابط عمومی حوزه هنری استان همدان افزود: داستان‌های «اگر بادی که آمده بگذارد» و «سرم میان دست‌هایم راه می‌رود» توسط تیمور آقامحمدی، داستان‌های «خوراک کلاغ‌ها»، «طلسم‌کردن یک آبادی» و «یک دست خنجر، یک دست اسلحه» به قلم سیدمهرداد موسویان و داستان‌های «دو رکعت مانده به صبح» و «سیب‌های ابراهیم» توسط بهناز ضرابی‌زاده نگارش شده‌اند.

شایسته توضیح داد: داستان «اگر بادی که آمده بگذارد» داستان بانویی را به تصویر می‌کشد که در انتظار بازگشت نامزد خود از جبهه نشسته تا با یکدیگر ازدواج کنند اما بعد از مدتی با پیکر نامزد خود مواجه می‌شود. همچنین داستان «سرم میان دست‌هایم راه می‌رود» موضوع مردی است که برای یافتن برادر خود به خرمشهر می‌رود اما در گیرودار جنگ به طور ناخواسته باعث کشته شدن فردی می‌شود که فکر می‌کرد عراقی است اما آن فرد ایرانی بود؛ این مردِ جویای برادر در این داستان به دنبال راه‌حلی برای نجات یافتن از این عذاب می‌گردد.

وی ادامه داد: داستان «خوراک کلاغ‌ها» خیانت یک ایرانی به گروه‌های خودی را بیان می‌کند که این خیانت گریبان خودش را نیز می‌گیرد. داستان «طلسم‌کردن یک آبادی» به بمباران شیمیایی حلبچه اشاره دارد. همچنین داستان «یک دست خنجر، یک دست اسلحه» جنایت‌های یک سرباز عراقی را به صورت واگویی دوگانه بیان می‌کند.

مدیر روابط عمومی حوزه هنری استان همدان اظهار کرد: داستان «دو رکعت مانده به صبح» روایت بانویی است که جز برادرش آشنای دیگری ندارد. این بانو بعد از شهادت برادرش برای یافتن پیکر وی به مشهد سفر می‌کند. همچنین «سیب‌های ابراهیم» داستان مادری است که پسرش را با نذر و نیاز از خداوند هدیه گرفته بود اما این فرزند به جبهه می‌رود و وقتی پیکرش را بازمی‌گردانند، مادرش نمی‌تواند باور کند که این پیکر فرزندش است و او را زنده می‌پندارد.

حوزه هنری استان همدان نخستین چاپ کتاب «خمپاره‌های سرگردان» اثر مشترک تیمور آقامحمدی، سیدمهرداد موسویان و بهناز ضرابی‌زاده را با شمارگان هزار و 100 نسخه، در 85 صفحه و به بهای چهار هزار تومان منتشر کرده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 179750