۱
 

«چگونه با Java برنامه بنويسيم» کتاب شد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۰
 
 
کتاب «چگونه با Java برنامه بنويسيم » تالیف هاروي ام ديتل و پال.جي ديتل به همت حسين ابراهيم‌زاده قلزم ترجمه و توسط انتشارات صفار روانه بازار کتاب شد.-
«چگونه با Java برنامه بنويسيم» کتاب شد
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، Java زباني بسيار ساده، قدرتمند و قوي، يک زبان شي‌گراي کامل، قابل حمل، ايمن با امنيت بالا، مستقل از سخت افزار و سيستم‌عامل است.

برنامه‌هاي مختلف نوشته شده با اين زبان را مي‌توان روي تمام کامپيوترها، اعم از کامپيوترهاي بزرگ، کامپيوترهاي شخصي و کوچک و هر نوع کامپيوتر لوحي (tablet) با هر نوع سيستم عامل مانند ويندوز XP ، ويندوزVista ،8، لينوکس (Linux)، يونيکس (Unix) و اپل و حتي سيستم عامل Android که هسته‌اي متشکل از Linux و Java دارد اجرا کرد.

کتاب حاضر ترجمه ويراستِ نهم کتاب Java How to Program اثر Deitel & Deitel است اما به منظور تکميل مطالب کتاب و افزايش کارايي آن، از مطالب سه کتاب ديگر به نام‌هاي Java Student Solutions Manual اثر Deitel & Deitel ، و ويراستِ دوم کتاب Programming With Java و نيز کتاب Data Structures With Java اثر John R. Hubbard و نيز تجربيات خود مترجم استفاده شده است.

علاوه بر اين مترجم در این کتاب 18 فصلی، 174 پرسش مناسب در رابطه با مطالب هر فصل و پاسخ آن‌ها و بيش از 150 برنامه Java که بخشي از آن‌ها مربوط به حل تمرين‌هاي برنامه نويسي همين کتاب است، به همراه نمونه خروجي حاصل از اجراي برنامه‌ها را در بخش پاياني تمام فصل‌ها به کتاب افزوده است.

این کتاب نشان می‌دهد که تنوع استفاده از سيستم عامل‌هاي مختلف، نوشتن برنامه‌هاي سطح بالا، متعارف و معمولي به سبک C و ++C و برنامه‌نويسي در سطح اسمبلي و کار در سطح بيت مانند زبان ماشين، به‌خصوص توليد برنامه‌هايي در محيط وب (Web) براي اجرا در صفحات وب، پردازش رويدادها، ساختن تصاوير متحرک، ايجاد و افزودن صدا و تصوير در برنامه ها، ايجاد تصاوير ويديويي از ويژگيهاي بارز زبان Java است.

«چگونه با Java برنامه بنويسيم» ترجمه حسين ابراهيم‌زاده‌قلزم توسط انتشارات صفار درهزار و 256صفحه با شمارگان هزار و 100نسخه به قیمت 38هزارتومان منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 180479
 


 
حسین
United States
۱۳۹۶-۱۲-۱۰ ۱۵:۲۵:۴۰
سلام.این کتابو از کجا تهیه کنیم؟ (224555)