۱
 
موسسه جغرافيايي سحاب منتشر مي‌كند

نقشه جدید راه‌های ایران در نمايشگاه بين‌المللي كتاب

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۸۷ ساعت ۱۲:۳۷
 
 
نقشه جديد راه‌هاي ايران به قطع 70×100 سانتی‌متر و به مقیاس 1:2800000 با درج آخرین تغییرات و اطلاعات از راه‌های كشور تهیه شده و در نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران ارائه مي‌شود._
تصوير نقشه جديد راه‌هاي ايران
 
تصوير نقشه جديد راه‌هاي ايران
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، دكتر محمدرضا سحاب، رئيس موسسه جغرافيايي و كارتوگرافي سحاب گفت: در این نقشه به كلیه راه‌های اصلی و فرعی شامل آزاد راه‌ها‏، بزرگراه‌ها، راه‌های اصلی آسفالته و حتی راه‌های فرعی مهم‏ و فاصله و شهرها و آبادی‌ها اشاره شده است. 

وي افزود: در اين نقشه، به ترتیب اهمیت مراكز استان، شهرستان، بخش و روستاها و دیگر آبادی‌های سرراه، برای راهنمايی مسافران، گردشگران و همچنین كسانی كه با مسائل راه و ترابری سروكار دارند‏، اشاره مي‌شود.

رئيس موسسه جغرافيايي و كارتوگرافي سحاب خاطرنشان كرد: زمینه این نقشه با سایه روشن، كوه‌ها و پستی بلندی‌ها همراه با رودها، دریاچه‌ها و دیگر عوارض مهم طبیعی مانند كویر، شنزار، باتلاق و... ارائه شده است.

وي افزود: همچنين اين نقشه نشان دهنده راه‌های كوهستانی و جلگه‌ای برای رانندگان و گردشگران است و دیگر اطلاعات مورد نیاز مسافران و گردشگران از قبیل فرودگاه‌های بین‌المللی و داخلی، بنادر، گلوگاه‌هاي مرزی و شبكه راه آهن كشور را ارائه می‌كند.

سحاب يادآور شد: در حاشیه نقشه اصلی،‏ نقشه‌ای از خاورمیانه كه موقعیت ایران، كشورهای همسایه و راه‌های ارتباطی اصلی را نشان می‌دهد و برای آگاهی بیشتر مخاطبان از راه‌های ارتباطی منطقه درج شده است.

موسسه جغرافيايي و كارتوگرافي سحاب ناشر نقشه‌هاي مصور ايران، اطلس و كتاب‌هاي تهران، نقشه شهرهاي ايران، نقشه كشورها و مناطق جهان، نقشه‌هاي آموزشي سياسي، نقشه‌هاي تاريخي ايران، اطلس‌هاي كتابخانه‌اي، اطلس‌هاي آموزشي، نمودارها و نگاره‌هاي آموزشي، كتاب‌هاي ايران‌شناسي، كتاب‌هاي ايرانگردي، كتاب‌هاي كوهنوردي، كتاب‌هاي راهنماي توريستي، مجموعه تصاوير ايران و جهان و... در ايران است و در نمايشگاه بين‌المللي كتاب بيست‌ويكم به ارائه اين آثار خواهد پرداخت.


Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 18096
 


 
۱۳۹۰-۰۳-۲۱ ۲۲:۵۹:۴۷
خوب است (19565)