انتشار ویراست جدید «ادیان در خدمت انسان»

 
تاریخ انتشار : شنبه ۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۳
 
 
کتاب «ادیان در خدمت انسان» دومین جلد از مجموعه «در قلمرو اندیشه امام موسی صدر» است که با ویرایش و مقابله جدید با متن اصلی همراه با نمایه، مستندسازی و استخراج منابع روایی به زودی منتشر خواهد شد./
تصویر کتاب
 
تصویر کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، این کتاب در بردارنده مجموعه مقالات و سخنرانی‌های امام موسی صدر درباره دین و مسایل اجتماعی جهان معاصر است.

این مقالات، با موضوع دین اسلام و جلوه‌های اجتماعی اسلام و خدماتی که ادیان می‌توانند به انسان داشته باشند، گرد‌آوری شده است. 

مقالات متعددی در این مجموعه گردآوری شده‌اند که از این میان می‌توان به مقاله «مبارز کیست؟» به مناسبت چهلمین روز درگذشت دکتر علی شریعتی، مقاله «پیام انبیاء، سرچشمه قیام» که چند روز پیش از ربوده‌شدن وی منتشر شده بود و مقاله «ادیان در خدمت انسان» برگرفته از سخنرانی امام موسی صدر در کلیسای کبوشیین بیروت به عنوان مهم‌ترین کلیسای کاتولیک بیروت، اشاره کرد. 

از  دیگر مقالات مهمی که در این کتاب منتشر شده، مقاله «در پاسداشت آزادی» است که به سخنرانی امام موسی صدر به مناسبت شهادت «کامل مروه» روزنامه‌نگار لبنانی اختصاص دارد. امام موسی صدر در این مقاله، ضمن محکوم کردن ترور، جایگاهی ویژه را برای روزنامه‌نگاران به تصویر می‌کشد و مطبوعات را محراب مقدسی برای پرستش خداوند می‌نامد. 

نخستین چاپ کتاب «ادیان در خدمت انسان» سال 1384 منتشر شده‌است. چاپ دوم این کتاب با ویرایش مهدی فرخیان با شمارگان هزار و پانصد نسخه در 405 صفحه و به قیمت 130 هزار ریال از سوی انتشارات موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر به زودی منتشر خواهد شد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 181251